Љубовни проблеми | Црнобело Форум

Љубовни проблеми

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме изнервира не можев да учам и јас пак крива. И кога ќе се скараме ми вика, му велам да не ми го повишува тонот и секако ме навредува со секакви зборови кога се караме. Преѓеска пак се скаравме и јас не сум го почитувала мојот збор немало и тој да ме почитува и така ќе се однесувал со мене да видел шо ќе сум превземела, му реков дека ќе се обидам да поправам нешто и дека ако тој не го смени однесувањето дека нема да бидам со човек кој не ме почитува. Од една страна ми вика дека ме сака, ама многу се лути за се, т.е. за него не се глупости и многу ме оптерестува психички, еве и денеска сум нервозна напната, вчера заради него на полагање незнам ни што направив не можев да се концентрирам и размислував да му раскинам не знам што да правам, мислев дека ќе се смени ќе се поправи однесувањето и сега ако тој не го смени однесувањето, не можам јас да бидам со таков човек кои не ме почитува и ме навредува секако, не знам дали сега да се потрудам не знам што да правам
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
807
1,133
Skopje
@devil4e да не се правам тука стручњак и да солам памет али така што се дере и на таков начин комуницира со тебе сама си знаеш сто сака поетот да ти каже со ова, и тоа на 5тиот месец ,а како ке се понаша он со тебе за една година ?? Размисли убаво несакам јас нешто да се мешам само давам свое гледиште на ова ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: devil4e

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме изнервира не можев да учам и јас пак крива. И кога ќе се скараме ми вика, му велам да не ми го повишува тонот и секако ме навредува со секакви зборови кога се караме. Преѓеска пак се скаравме и јас не сум го почитувала мојот збор немало и тој да ме почитува и така ќе се однесувал со мене да видел шо ќе сум превземела, му реков дека ќе се обидам да поправам нешто и дека ако тој не го смени однесувањето дека нема да бидам со човек кој не ме почитува. Од една страна ми вика дека ме сака, ама многу се лути за се, т.е. за него не се глупости и многу ме оптерестува психички, еве и денеска сум нервозна напната, вчера заради него на полагање незнам ни што направив не можев да се концентрирам и размислував да му раскинам не знам што да правам, мислев дека ќе се смени ќе се поправи однесувањето и сега ако тој не го смени однесувањето, не можам јас да бидам со таков човек кои не ме почитува и ме навредува секако, не знам дали сега да се потрудам не знам што да правам
Многу чудно,некако си мистериозен член...пред неколку години си среќно разведена,цело време си со љубовни проблеми...хмммммм...да не е до тебе фелерот?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Многу чудно,некако си мистериозен член...пред неколку години си среќно разведена,цело време си со љубовни проблеми...хмммммм...да не е до тебе фелерот?
бев среќно разведена, се додега не го запознав него еве има 5месеци и од тогаш почнаа сите проблеми
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
devil4e ne ti treba takov i ne vredi da se zamaras so takov site momci se isti samo so razlicen kalap izvajani. za;uzuvas podobara i kako moze da dozvolis nekoj da se dere na tebe i da ti kazuva so da pravis koj e on i so se zamisluva ne dozvoluvaj da upravuva so tebe i da si igracka vo negovi race da te kumandi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: devil4e

Macence12

Истакнат Член
26 февруари 2015
6
8
103
30
Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме изнервира не можев да учам и јас пак крива. И кога ќе се скараме ми вика, му велам да не ми го повишува тонот и секако ме навредува со секакви зборови кога се караме. Преѓеска пак се скаравме и јас не сум го почитувала мојот збор немало и тој да ме почитува и така ќе се однесувал со мене да видел шо ќе сум превземела, му реков дека ќе се обидам да поправам нешто и дека ако тој не го смени однесувањето дека нема да бидам со човек кој не ме почитува. Од една страна ми вика дека ме сака, ама многу се лути за се, т.е. за него не се глупости и многу ме оптерестува психички, еве и денеска сум нервозна напната, вчера заради него на полагање незнам ни што направив не можев да се концентрирам и размислував да му раскинам не знам што да правам, мислев дека ќе се смени ќе се поправи однесувањето и сега ако тој не го смени однесувањето, не можам јас да бидам со таков човек кои не ме почитува и ме навредува секако, не знам дали сега да се потрудам не знам што да правам


Можеби ќе звучи многу грубо,ама самата си крива што си дозволила да ти се развикува за се и сешто и да ти кажува секакви зборови. Идете 5 месеци, а гледај тој како се однесува со тебе. А замисли да се земете , ќе дозволиш да крене рака на тебе? Да те омаловажува (најпрвин пред самата себе,а и пред другите?) Се гледаш ти со него за во иднина? Го гледаш тој човек како НОРМАЛЕН и како некој кој со него би го поминала животот? Размисли си убаво што ќе правиш. Но не заборавај: Ставај се себеси на прво место (секако и тој со тебе-АКО ЗАСЛУЖИЛ) :)))) Поздрав
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
31
Скопје
Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме изнервира не можев да учам и јас пак крива. И кога ќе се скараме ми вика, му велам да не ми го повишува тонот и секако ме навредува со секакви зборови кога се караме. Преѓеска пак се скаравме и јас не сум го почитувала мојот збор немало и тој да ме почитува и така ќе се однесувал со мене да видел шо ќе сум превземела, му реков дека ќе се обидам да поправам нешто и дека ако тој не го смени однесувањето дека нема да бидам со човек кој не ме почитува. Од една страна ми вика дека ме сака, ама многу се лути за се, т.е. за него не се глупости и многу ме оптерестува психички, еве и денеска сум нервозна напната, вчера заради него на полагање незнам ни што направив не можев да се концентрирам и размислував да му раскинам не знам што да правам, мислев дека ќе се смени ќе се поправи однесувањето и сега ако тој не го смени однесувањето, не можам јас да бидам со таков човек кои не ме почитува и ме навредува секако, не знам дали сега да се потрудам не знам што да правам
Гарант некој му дроби попари дека треба да се знае кој е маж во куќа и дека така треба да се однесуваш кон женска за таа да те сака што донекаде е точно , па повеќето женски преферират и трпат такви момци и коа ќе најдат некој кој ќе ја почитува цени и сослушува наглава ќе му се качи или ќе го откачи. Затоа прави како што сакаш да ти прават на крај краишта не е единствен на планетата.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме изнервира не можев да учам и јас пак крива. И кога ќе се скараме ми вика, му велам да не ми го повишува тонот и секако ме навредува со секакви зборови кога се караме. Преѓеска пак се скаравме и јас не сум го почитувала мојот збор немало и тој да ме почитува и така ќе се однесувал со мене да видел шо ќе сум превземела, му реков дека ќе се обидам да поправам нешто и дека ако тој не го смени однесувањето дека нема да бидам со човек кој не ме почитува. Од една страна ми вика дека ме сака, ама многу се лути за се, т.е. за него не се глупости и многу ме оптерестува психички, еве и денеска сум нервозна напната, вчера заради него на полагање незнам ни што направив не можев да се концентрирам и размислував да му раскинам не знам што да правам, мислев дека ќе се смени ќе се поправи однесувањето и сега ако тој не го смени однесувањето, не можам јас да бидам со таков човек кои не ме почитува и ме навредува секако, не знам дали сега да се потрудам не знам што да правам
Имаш две опции. Првата е да го откачиш без око да ти трепне, а втората да му вратиш со иста мера, он ти вика те навредува и ти викај му навредувај го па самиот ќе си отиде или ќе си седне на столот
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
Сакам да прашам нешто иако го знам одговорот ама пак за секој случај. Два дена после менструален циклус доколку се има однос и погрешка се сврши внатре колкави се шансите женското да остане трудна?
 

QueenV

Нов член
25 јуни 2015
8
1
3
26
реалност
Сакам да прашам нешто иако го знам одговорот ама пак за секој случај. Два дена после менструален циклус доколку се има однос и погрешка се сврши внатре колкави се шансите женското да остане трудна?
Nikakvi.uzivaj
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape