Јавни запросувања | Црнобело Форум

Јавни запросувања

Lucia

Староседелец
14 февруари 2012
34
58
1,018
Во последно време сме сведоци на повеќе јавни запросувања. Ме интересира што мислите за ова? Дали ваквиот чин го сметате за нешто романтично или пак сметате дека тоа е чин кој треба да биде интимен, меѓу двајца заљубени и нема потреба да се споделува со јавноста.

Јас лично не сакам вакви јавни предлози за брак. Ми делуваат лажно, фалбаџиски, докажување пред другите итн. Да не бидам погрешно сфатена, сум за романтичен предлог за брак, ама тоа да биде интимно и утредента да не ги заобиколи сите социјални мрежи.

Па повелете :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Мене ми се допаѓаат. Интересни, романтични, поинакви од другите... Секое е оригинално на свој начин. Уникатно.
Споделувањето со јавноста на еден таков важен чин е храбро и е за почит.
Не секој има храброст и машкост да ја запроси саканата пред народ.
Сепак, јас преферирам романтично и интимно. Не би ме налутило ниту повредило јавно запросување, но ако веќе бирам-бирам интимно. Ние двајца ќе сме доволни во тој момент...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: end.

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Преубаво ми изгледа мене,ептен романтично ,и онака пред сите , тотално пријатно изненадување:sram
 

.M_

Староседелец
15 февруари 2012
35
17
1,008
31
Оригиналност па то едно чудо. Многу клише и многу chick flick филмчиња.
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
Интересно е да, ама за тие што го гледаат клипчето. Некако добивам впечаток тие што јавно да запросуваат како повеќе да го прават тоа за другите, отколку за девојката...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur and Lucia

Fifi

Полноправен Член
15 февруари 2012
30
40
18
30
Баш е слатко и романтично ова јавно запросување и сосема го поддржувам:angel
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Патетики. Патат од недостиг на внимание и слични ствари. Девојката е ставена пред свршен чин и мора да рече -Да. Не ми се свиѓа ова и на сите го кажувам, не дај боже некој вака да ме побара ќе речам не и ќе избегам.
Според мене, овој чин се прави или во друштво меѓу блиски луѓе, па и да се сними, да остане само меѓу тие луѓе, не мора цел свет да знае, или на само само тие двајца.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Aaliyah

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Не сакам да се експонирам.Јас сум тип на луѓе што работат и молчат.
А дека тој чин би го направил феноменално и романтично би го направил, само треба да имам добар мотив (кандидатка)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA