Што знаете да приготвувате?

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Многу работи знам да спремам, едноставно интересно ми било од секогаш да експериментирам и така имам научено.
Од најобично јајце до полнети пиперки(мај фејворит) :D

Често сум знаела да им спремам на моите некоја „интересна“ вечера ама сега во последно време слабо..немам време.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Па знам многу работи да готвам и да експериметирам нови работи кои претежно ми се успешни.
Oд секогаш ме интересирале интересни рецепти или пак тоа што го јадам да знам да го зготвам.


Гледам по експериментите си, ако не си пробала до сега, еден предлог:

Макарони со ТУНА! (со пиво) ...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Гледам по експериментите си, ако не си пробала до сега, еден предлог:

Макарони со ТУНА! (со пиво) ...

А ти пробај макарони,туна,патлиџан и босилек (варена пченка по желба) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Па знам доста работи, барем за секој ден од неделата да е различно: Грав, Грашок, компир манџа, мусака, ориз, полнети пиперки, подварок,лазањи и секако оние поедноставнине работи, макарони, јајца, печени компири, пире, ќофте. не ми текнува сега друго, може знам може не знам...Ама сакам да готвам, и испробувам свои измислени рецепти, никој до сега немал негативни реакции на мојата кујна.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Охоо многу работи знам, на страна тоа што се зафркавам со рецептите, јас дома правам јадење и уживаат. Добро некогаш ќе зезнам ама ништо, јас и мачките ќе си јадеме тоа што е зезнато. :)
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Јајца(варени, пржени, ама сакам да се научам да правам поширани), тост, кафе(а не пијам кафе), чаеви, chocolate trufles, плескавици, салати(мои измислени).... На друго не ми текнува.
Ама кога се прави салата, никој друг освен мене не смее да ја прави:zelen.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јајца(варени, пржени, ама сакам да се научам да правам поширани), тост, кафе(а не пијам кафе), чаеви, chocolate trufles, плескавици, салати(мои измислени).... На друго не ми текнува.
Ама кога се прави салата, никој друг освен мене не смее да ја прави:zelen.
Вау, знаеш да свариш јајца, кафе и чај да направиш. Ти си роден готвач.

Само посложени јадења признавам, јајца да свари секој знае.