Работа од соништата

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
@pozdrav eden topol, има балет. Посети ја страницата на МОБ (Македонска Опера и Балет) и ќе видиш дека утре, во Пловдив ќе се изведува „Лебедово Езеро“ и диригент е Бисера Чадловска од Македонија :)

За @Ballet is my life можеби не е ништо посебно, може премногу пати ја изведувала оваа престава, ама за тебе, ќе биде одлично искуство.
Следен пат, во Скопје - да поминеш да ја гледаш и да ја слушаш :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
@pozdrav eden topol, има балет. Посети ја страницата на МОБ (Македонска Опера и Балет) и ќе видиш дека утре, во Пловдив ќе се изведува „Лебедово Езеро“ и диригент е Бисера Чадловска од Македонија :)

За @Ballet is my life можеби не е ништо посебно, може премногу пати ја изведувала оваа престава, ама за тебе, ќе биде одлично искуство.
Следен пат, во Скопје - да поминеш да ја гледаш и да ја слушаш :)
Ja imam gledano izvedbata, ne ednas, tri pati...inaku jas ziveam vo skopje:)ako za mene se odnesuvase.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Работа од соништата секако е да не работиш.
Затоа најубаво е да се прават пари од хоби кое и така би го правел бесплатно.
Пошто сакам да филозофирам и следам што има по свет/нет, мене сосема погодено ми е што работам со креативност и маркетинг. Идеално би било да сум некоја глумица или певаљка ко Мараја еве што полни џебови секој Божиќ без да мрдне со прст, ама ко за обичен смртник, океј сум.