Пудра за лице

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Каква пудра користите моментално?
Од која сте задоволни, а од која не? Која пудра ја препорачувте, а која не?

Јас користам Менхетен КлиарФејс и сум поприлично задоволна. Покрива, а и ми ги суши акните. Го добив тоа што долго го барав.
Во никој случај не ја препорачувам Импала. Мислам дека не постои полоша од неа...
И од Есенс бев задоволна, но не беше тоа што го барав.
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
За импалата би се согласила. За никаде е. Поубаво стави си паштета на лице, отколку импала :D
Инаку моментално имам од Есенс, и течна и камена. Добри си се, за парите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mellanie

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
За Вечерно искачање најдобра е од Max Factor , а за прекуден супер ми е од Oriflame -Visions секогаш природен изглед :wavespin
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Течна пудра Макс Фактор, пудра во прав од Авон и преку ден и навечер.
Задоволна сум, си ја вршат работата и двете.:)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Мене па не ми се свиѓаат тие од Орифлејм, некако многу суви ми се, можда до кожата е незнам. Јас од Flormar оваа ја користам,и задоволна сум од неа, добро покрива и свежо е лицето. 460ден е во Unique
images.jpg
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
За преку ден користам Seventeen течна пудра,а за навечер Макс фактор,и сум презадоволна.Имам користено импала и за ниакде е се сложувам со вас,премногу е мрсна и ми ствара акни иако имам сува кожа..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Реми

zica

Нов член
14 февруари 2012
13
18
3
37
bourjois healthy mix serum и max factor second skin.сакам полесни пудри да не се познаваат многу
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Оваа ја користам моментално од Авон, добра е го прави лицето нежно како кашмир, а Импала никако еднаш ја купив и лицето катастрофа ми беше, таа е за постари жени има колаген таа пудра како што знам. Ама зависи до кожата на некои баш супер им одговара, на некои не.
PROD_1096121_XL.jpg