(Не)одлучност при купување

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Јас сум неодлучна во се што купувам поврзано со облека ..ќе се изнашетам низ цел град и пак ќе се вратам во првата продавница што сум влегла:)

Ми звучи познато:D
ама знаеш што до некаде е добро тоа,колку пати така сум направила и сум го нашла истото што сум го барала многу поефтино.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Многу сум неодлучна,особено кога ке бендисам неколку работи што ке ми прилегаат.(think)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Купување облека ми е еден од најтешките моменти.Немам нерви...и не знам што да купам.
Решив кога некогаш ќе бидам побогат да си земам девојка-стилист која ќе ми ја бира облеката наместо мене:p
Додека биде тоа решив да ја зимам со мене @Redhead па она да ми помага околу изборот:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Redhead and Prashina

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Најтешко ми е кога треба да се подновам со некое парче облека затоа што секогаш прво ја гледам цената а после моделот.Втора работа е што не сум по стандарните мерки и како трето што кога ке излезам да купам фармерки,купувам гаки и кондури,па после пак кукам како немам што да облечам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Секогаш знам однапред што сакам.Одам и го барам тоа што ми е замислено.Уживам додека купувам..ама и додека го носам купеното.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja