Безвременска облека и накит

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Облека од вашата баба која ја носела вашата мајка, а веројатно еден ден ќе ја носите и вие...
Или можеби накит, часовник или нешто слично од вашиот дедо или татко?
Дали имате таква облека? Дали вашите родители поседуваат таква облека која еден ден може да биде ваша?
Или можеби веќе носите некое такво парче?
Или таков накит? Пренесуван на новите генерации...
Што претствавува за вас бзвременската облека и накит?
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Од баба нема ништо,вујче кога ја реновираше куќата и ги фрли сите стари алишта,а тоа беше пред 10 години,мала бев што разбирав тогаш :(
Од мајка ми сеуште не се за мене модерни тие парчиња облека што ги има,ќе видиме во иднина :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
WB_903159.jpg


Сакам ваков џемпер. Сакам и главата си ја акам од ѕидове, од подове и од умивалници.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Имав обетки од мајка ми, ми ги даде кога бев помала и се ги испогубив.
Имам една сукња бела (веке не ја носам), ја носела баба ми до подколена, па мајками ја скратила до над колена, и мене минич ми ја направи :D.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Од баба ми немам ништо, со мајка ми имаме многу различни вкусови, но има некои плетени блузички што си ги носам :D и накитот и го носам, едноставно и го обожавам... :D
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Многу ми се допаѓа поранешниот стил, како се носеле и се.. отколку сега, кога не се знае уникатност. :)
Имам нешто останато од баба ми, мајка ми, нешто преправам малку и таман ми е.. :sreken