Балетанки

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И балетанка може да биде неудобна, trust me. Ај ќе разберам дека штиклата ја истакнува женственоста, но балетанките не ја прават девојката женствена? Па и патики можат да ја направат, не па ли балетанки.
Уште појако е што балетанките не се така удобни како што се опишуваат и дека вистината е дека секоја втора девојка со балетанки има фластери на нозете.

Има и патики што прават проблеми. Особено ако ги носиш на боса нога, неизбежно е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and lady_blue

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
И балетанка може да биде неудобна, trust me. Ај ќе разберам дека штиклата ја истакнува женственоста, но балетанките не ја прават девојката женствена? Па и патики можат да ја направат, не па ли балетанки.


Има и патики што прават проблеми. Особено ако ги носиш на боса нога, неизбежно е.
Баш така...
Обувките не се секогаш пресудни за женственоста на една жена/девојка...ако го немаш тоа во себе стави на нога што сакаш, бадијала е...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Жените имаат предност, мажите се дискриминирани, жените можат да носат балетанки без воопшто да се бават со балет:frantic.... ај нека излезе машко со копачка и крампон в град :zelen веднаш ќе го повикаат комбето...
Нели патиките се обувки за спорт? Сите шо носат патики се спротисти? Башка „балетанките“ си немат врска со балетанките, освен шо се рамни :zelen.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Иде потоплото време и се ежам од појавата на оваа... аномалија.
Балетанка е сигурен начин да се однесе аутфитот во неповрат. Па то везени, па со циркончиња, со машнички... (puke)
Зошто не еспадрили, ниски чевли, оксфордки?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Ја отворив сезоната за стартки. :sreken