Резултати од барањето

 1. Strumfeta

  Пофалби и честитки

  Да си се пофалам и јас како што е редот: Дечко ми ме запроси на одморот (inlove) (party) Неочекувано, тотално романтично, а бе уште се осеќам ко да летам :biggrin И иако живееме заедно веќе 1 год, можам да кажам дека се осеќам како сосема нова етапа да започнала во нашите животи :) Ууууу а тек...
 2. Strumfeta

  Муабети на дијалекти

  Море не би речела дека е свежичко кај вас, поприлично ладничко е ;) Коа дојдех за Пивофесто смрзнах се, среќа имаше неколку отворени бутици по чаршијата па си купих џемпер :D
 3. Strumfeta

  Што би му кажале на членот над вас?

  А бе не идеш надвор, не е почнат веќе Пивофестот? :mstickle
 4. Strumfeta

  Кога последен пат...

  Пред некоја минутка :mstickle Кога последен пат се напи пиво? (drunk)
 5. Strumfeta

  Муабети на дијалекти

  Е оти бе досадно, ој прај нешто, виј шоубаво време денеска, за мерак. Ееее, сеа да не бех на работа, цел ден ќе шетаах (ама нема :eek )
 6. Strumfeta

  Кога последен пат...

  Викендов :igra Кога последен пат јадеше чоколада?
 7. Strumfeta

  Асоцијации

  јаболко
 8. Strumfeta

  Aзбука на имиња

  Филип
 9. Strumfeta

  Како се чувствувате денес?

  ПМС, како да се чувствувам: (talk) :) :eek (:| (punch) :igra (yawn)