Резултати од барањето

 1. InnaLaurie

  Lana Del Rey

  Елизабет Грант (англиски: Elizabeth Grant), попозната како Лана Дел Реј (родена на 21 јуни, 1986 во Лејк Плејсид, New York, САД) e Американскапејачка и текстописец. Лана е опишана како "самонаречена ганкста Ненси Синатра" и ги наведува Бритни Спирс, Елвис Присли и Курт Кобејн како нејзини...
 2. InnaLaurie

  Туторијали за шминка

  На јутуб има прекрасни туторијали за шминка, јас нон-стоп ги гледам, 90% од профилите што ги следам се поврзани со шминката, и навистини има многу лесни и интересни туторијали. Дали вие сте пробале да се шминкате како некоја девојка од јутуб? Споделете омилени и интересни туторијали за шминка...
 3. InnaLaurie

  Criminal Minds

  Најдобра криминалистичка серија, според мене, ја обожавам. Се емитува на Фокс Крајм, моментално 6 сезона. Се работи за тим од 7 луге, кои создаваат профил за сериски убиец на кој не му се знае идентитетот и на тој начин го фаќаат, навлегуваат во психата на убиецот се додека не дознаат поради...
 4. InnaLaurie

  Смртна казна

  Насловот кажува се.. Дали сте за или против смртната казна? Ке ве замолам да образложите. Ова ми е за проект за матура, па сакам да спроведам анкета на овој форум, ако темата смета слободно канта.
 5. InnaLaurie

  Калкулатори за подзнак

  ПОДЗНАК ВО ХОРОСКОП Денес тешко ќе најдете некој кој не го знае својот хороскопски знак, но многу се ретки оние кои го знаат својот подзнак.Хороскопскиот подзнак е оној зодијачки знак,кој се наоѓал на источниот хоризонт во моментот на вашето раѓање. извор: femina.mk