Резултати од барањето

 1. Outrider

  Светско првенство во Фудбал, Русија 2018

  На 14.Јуни 2018 (не знам која дата се паѓа по јулијански а.к.а. руски календар :kafe) започнува 21-то СП во фудбал, најгледаната манифестација во универзумот каде што ќе учестувуваат 32 од 210-те репрезентации кои изборија пласман, вклучително мајчица Россија, дувло на корупција, серијаши...
 2. Outrider

  Blondie

  Има теми за разни бендови и изведувачи па редно е да се направи уште една. Обично раја има наклоност кон разни легендарни бендови од минатото, разни битлси, стонси и цепелини а јас како музички скромно едуцирана особа пред неколку години бев фасциниран од еден бенд од седумдесеттите по име...
 3. Outrider

  Треш филмови

  После гледањето на филмот The Room и соодветното уживање во тоа ремек дело на нискобуџетната продукција се решив да отворам тема за треш филмови. Легендата вели дека филмот започнал еден ден во 2003 кога бесмртниот Томи Висо почнал да приоѓа на машки и женски особи на шанк во некоја биртија во...
 4. Outrider

  Шкотски фудбал

  Бидејќи темата за авијација сепак осамна со едно мислење а темата за Црната Змија имаше дури две, отварам нова тема за која сум горе-долу сигурен дека ќе има нула постови :zelen и на тој начин ќе ја продолжат традицијата на отварање теми кои никого не го интересираат :showoff Како долгогодишен...
 5. Outrider

  Језива дилема

  Најинтересните и најактивни теми се веројатно оние поларизирачките, каде што имаме две спротиставени страни па така би било и во оваа тема иако сама по себе е крајно језива, скраја да е. Ова би било нешто кое директно е под влијание на тоа како тоа човек се доживува (или барем замислува) себеси...
 6. Outrider

  Зошто ги сакате филмовите кои ги сакате?

  Него друг муабет да почнам, пред некое време со Хоуп нешто праевме муабет околу тоа зошто ги сакаме филмовите кои ги сакаме и дури и падна некоја аматерска психоанализа демек од моја страна :D не особено успешна, ама идејата е интересна, зошто го сакаме она што го сакаме, без разлика дали е...
 7. Outrider

  Пишуваме на зададена тема: Ден потоа

  Бујрум, атомски експлозии, јонизирачка радијација, црн дожд и слични убавини :) Имам една идеја некаде во главата ќе ја напишам вечерва :)
 8. Outrider

  Лига на Шампиони и Лига Европа 2015/16 & 2016/17

  Пред некое време започнаа квалификациите за двете еуро такмичења, со секоја измината година се подосадни и бесмислени со истите пак истите екипи кои стигнуваат до крај...како и да е, да не ве замарам со моите ставови за `елитните` европски купови - тема за овие натпреварувања. ЛШ само според...
 9. Outrider

  Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

  Започнаа припремните утакмици пред почетокот на 117-та сезона на најдобрата, најфеноменалната и наинтересната фудбалска лига на планетата, во Сончевиот систем и во Млечниот пат. Се очекува нешто подраматична сезона отколку претходната кога Челзи имаше контрола на ситуацијата скоро цела сезона...
 10. Outrider

  Независност

  На онаа темата со типката која имала психички тегоби (со оставање задолжителна резерва дека е трол, како кај авионите шо мора да се има одреден процент гориво повеќе од тоа што просечно се арчи на одредена рута :zelen) имаше разни совети и судари меѓу членови околу стамбена, финансиска...