Резултати од барањето

 1. Goran58

  Работа преку лето во странство

  Стојне, Повели многу огласи за работа во странство има на странава: https://www.bin.mk/sch/i.html?cat=rabota-vo-stranstvo од Малта, преку Хрватска, до Германија итн. Многу убаво и детално се опишани работните позиции, со плата, со контакт телефони, е-маилови, ги имаш буквално сите...
 2. Goran58

  Совети за свадбена подготовка

  Дечки, Кажете ми би се нафатиле на некои вакви поаматерски, и не толку звучни и извикани имиња да ви прават подготовки за свадбата? Случајно ја најдов женава, кај пазарчето Тафталиџе е тука во комплексот згради има објект, барав друго, ама ептен ме привлекоа свадбените китенки и украси. Е...
 3. Goran58

  Јога

  Ајде вака. Најдобро студио за почетници , ама апла почетници. Да е на центарско подрачје, не Кисела Вода, Аеродром, Карпош, Ѓорче и сл. Почетници кои озбилно би сакале да се внесат во таа област , не месец два. Значи искусни предавачи, и студио кое постои долго време ( да не се затвори за...
 4. Goran58

  Која туристичка агенција нуди најдобри услуги?

  Што е луѓе со агенцииве по Македонија? WizzAir и Booking ги потепаа сите, или мене така ми се чини ?
 5. Goran58

  Добредојде на нови членови

  Ајде здраво и од мене . Некако слабо `добредојдовте ` одзив , ама ваљда има подружељубиви по други теми :)
 6. Goran58

  Известувања за концерти/забави

  Ај тие што биле вчера на Hooverphonic да известат како си поминале :)