Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. 84 sk_Y ^_-

  Чедоморство

  Чедоморство или чедоубиство по дефиниција "Убиство на сопственото дете" е честа појава во деношново оштество колку и да е бизарна. Ме интересира шо мислите вие мада можам да претпоставам... Ајде да продискутираме! Чедоморство е збор кој иначе најчесто се користи во црковниот јазик и означува...
 2. 84 sk_Y ^_-

  Табу теми

  Да разговараме за сите табу теми со кои се среќаваме а ги има многу, барем на нашиве простори. Од што зависи дали и колку ги има? Дали се отсекогаш исти или постојано се надоврзуваат една со друга и се се` повеќе со секој нов ден? Или можеби се се` помалку? Колку се тие добри или лоши за едно...
 3. 84 sk_Y ^_-

  Еротски (мрсни) вицови

  Мислам дека од темата "Вицови " заслужува да биде оддвоена една друга тема , наменета само за еротските вицови . Малце е смешно тука да користите цензура , меѓутоа воздржувајте се колку можете (користете цензура) . (wasntme) Мујо и Фата, 20 години во брак, се сексаат секоја вечер. Ама, Мујо...
 4. 84 sk_Y ^_-

  Клетви!

  Мислам дека го знаете овој вид на вицеви . Мене ми се доста смешни :D . Еве неколку : Да даде Господ женати стоногалка да роди, и цел живот за кондури да работиш. :mstickle Да даде Господ Цацко да ти пее ”Нек ти јутро мирише на мене”. Да даде Господ полиција да те црта со креда на асфалт...
 5. 84 sk_Y ^_-

  Најглупите вицови што ги знаете

  Насловот си кажува , споделете вицови кои сметате дека се глупави . Еве неколку од мене : Си биле 2 кучиња ... едното се Чешка, другото се Словачка . - Дај бе кажи некој виц. - Некој виц. :| Тргнал проливот на оди на диско и гомното што стоело на врата му рекло: - Не можеш да влезеш, ова е...
 6. 84 sk_Y ^_-

  Окултна табла (табла за повикување духови)

  Знам дека може да послужи како начин за повикување духови , знам дека "духот" може да одговара на некои прашања . Незнам како точно функционира . Што мислите вие за ова , за таблата , за општо повикувањето на духови и дали би пробале (јас би пробал ) ? Еве како изгледа и како одприлика се...
 7. 84 sk_Y ^_-

  Стигмата

  Стигмата е спонтана манифестација на крвави рани на рацете,стапалата,челото и грбот(како раните на Исус Христос). Оние кои ја доживеале,ја категоризираат како божествена и мистична. Обично раните зараснуваат неколку часа откако ќе се појават. Верувате ? Што мислите за оваа појава ...
 8. 84 sk_Y ^_-

  Вили и самовили

  Инспираиран од Sofija... ја отварам темава за овие надприродни суштества . Иако јас не верувам , ете постојат луге кои веруваат и тврдат дека има нешто тука , да видам што мислите вие . Иначе темава не ја отварам за да прашам дали постојат заради мене или дека јас сум се посумјал , само сакам да...
 9. 84 sk_Y ^_-

  Проклетиот остров на куклите

  Овој остров секој посетител го остава без здив а од илјадниците осакатени кукли кои висат насекаде ќе ве полазат морници. На малиот остров на езерото Тешуило, помеѓу Ксочимилко и Мексико Сити тригодишно девојче се удавило. Островот веднаш станал познат како проклето место. Пред 50 години, Хулиан...
 10. 84 sk_Y ^_-

  Вашето омилено смајли

  Често ги користиме смајлињата на форумов (емоциите) . Јас бев опоменат од Sarah дека сум ги користел премногу , јас ги сакам ... :biggrin Насловот кажува , тука постирајте ги вашите омилени смајлиња (омиленото смајли) ... Мене омилено ми е : "(wasntme)" . Повелете ...