Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. Kisserboy

  Спорот кој Грција го има со нашето уставно име!

  Дали се ближи решавање на спорот што Грција го има со нашето уставно име ? - Мое мислење и пред се желба е да го сочуваме уставното име, бидејќи секоја промена на име дефакто е и промена на идентитетот, сетот на Метју Нимиц е само замка дека нема задирање во идентитетските прашања, јас мислам...
 2. Kisserboy

  Фотографираме на тема: Патокази

  Онака чисто произволно чепкав по сликите на лаптопов и ми текна на летото кога одев Грција и случајно сум сликал некои патокази па ете нека биди за тоа темата Фотографијата мора да биде ваша Пријавување до 31.03.2016
 3. Kisserboy

  Македонска патна инфраструктура

  Сите знаеме дека патиштата во Република Македонија се очајни имаме само еден автопат кој што е премалку според мене за една држава Јас лично проектирав план на ниво на Македонија кој што би имал 5 Автопатишта Знам дека тоа вреди и кошта, но мислам дека е време да мрдниме од патиштата кој што се...
 4. Kisserboy

  Анкета: Која балканска "метропола" е најубава ?

  Скопје Белград Загреб Сараево Истанбул Тирана Љубљана Подгорица Приштина Софија
 5. Kisserboy

  Куманово 2015

  Темата ја правам за да не се меша со темата Протести против полицискатa бруталност. Вчера во Македонија имаше вооружен напад од страна на терористи од Косово и Прешево,Србија 8 бранители загинаа, без разлика што 6 се Македонци 1 Албанец и 1 Србин сите се македонски бранители, доказ дека има...
 6. Kisserboy

  Гошинце 2015

  Српската полиција не знае за инцидентот - За инцидентот што се случил вчера во Македонија, каде што група вооружени лица од Косово навлегле и зазеле полициска станица во кумановско село, дознавме од медиумите. Српското МВР нема коментар ниту, пак, некаква надлежност за случајот. Тоа е работа...
 7. Kisserboy

  Би живееле ли во Скопје?

  Темата ја отворив инспириран од зачестените посети на Скопје, иако доаѓам од вториот град по големина и население во Републикава, сепак секој што живее вон Скопје шансата за работа и успех ја гледа токму во македонската метропола. Како Битолчанец кој искрено си го сака својот роден град...
 8. Kisserboy

  ЕХФ Лига на Шампиони

  По големите победи на Вардар и Металург решив да отворам тема за ЛШ во Ракомет. Оваа сезона познати се 7 од 8те патници во четвртфиналето во ЛШ. МЕТАЛУРГ (МАКЕДОНИЈА) ВАРДАР (МАКЕДОНИЈА) БАРСЕЛОНА (ШПАНИЈА) ПСЖ (ФРАНЦИЈА) ВЕСПРЕМ (УНГАРИЈА) ФЛЕНСБУРГ (ГЕРМАНИЈА) КИЛ (ГЕРМАНИЈА) утре го добиваме...
 9. Kisserboy

  ИФФК Браќа Манаки - Битола

  Меѓународен фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ — фестивал што се одржува секоја година во Битола. Главни ѕвезди во овогодинешното издание ќе бидат Хозе Луис Алкасин, Изабел Ипер, Ањес Годар. Покрај конкуренцијата, дел од Фестивалот и припаѓа на Програмата на краток филм, која нема...
 10. Kisserboy

  Х-Фактор Адриа

  "The X Factor" е музичко шоу популарно во многу земји во светот. Шоуто води потекло од Велика Британија каде го заменило Поп Идол. Создадени е од Simon Cowell. Целта е да се одбере ѕвезда која покрај музичкиот талент, ќе го има и оној икс фактор за една вистинска ѕвезда. X Factor или X...