Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. S

  Собиранка

  Koja sum jas da baram da se zatvori forumot? Jas sum clen na ovoj forum pet godini i gledam deka nema air od postoenjeto na ovoj forum. Kazav zasto. A toa sto ne sum dosla e moja rabota, gledam od komentarite deka nikoj ne doaga na sobirankite. Kako togas se sobirate? Tuka na forumov site ili...
 2. S

  Собиранка

  Добровечер. Темава е собиранка, но јас сакам да прашам/кажам нешто. Прво, зошто форумов не е активен, каде се членовите, заспаа? Нема дискусии на темите. Барем да се затвори форумот, штом така. Второ, ајде што не можеме да се видиме сите на собиранка и да се усогласиме за истата, незнам зошто и...
 3. S

  Детство: некогаш и сега

  Нема играње денес. Нема детство. Само споредби во смисла кој каков мобилен има, дали е од најновите или застарени модели, игри со таблети, игри пред компјутер. Наместо да се игра ластик. штркот бара боја, децата се дома, не излегуваат, не се дружат. И последица на тоа е што децата имаат проблем...
 4. S

  Што правите кога ви е досадно?

  Обично не ми е досадно за време на зимскиот распуст зашто се подготвувам за испити. Кога завршувам со учење, гледам македонски народни приказни, слушам музика, читам книга по слободен избор.
 5. S

  [Нудам] Работа - пишување статии на англиски

  Дали сеуште важи оваа работа со пишување артикли?
 6. S

  Толкување на сонови

  Vo sonot jadev makaroni. Sto znaci toa?
 7. S

  Кои се вашите три најголеми желби?

  1. Да волонтирам во некоја организација 2. Да му помогнам на некој кој се чувствува осамен, или на некое дете кое е оставено и/или запоставено од родителите 3. Со помош на другите околу мене да ги надминеме предрасудите и стегите што постојат во ова наше општество
 8. S

  Комбуха

  Тогаш зошто го рекламираат и толку го фалат? :^) Значи го продаваат производот за профит некаков.
 9. S

  Комбуха

  Dali kombukata se koristi za namaluvanje na telesnata tezina? Kolkav vremenski period treba da se pie? Dali so ovoj napitok se zgolemuva energijata?
 10. S

  Работно искуство

  Додека траеја летните одмори, одев на пракса кај судски преведувач, но без да ми плати за тоа. Кратко време работев за преведувач во Скопје и за тоа бев плаќана. Друго освен преведување не сум работела. Искуство во други области немам. А за работа преку интернет, не е сигурно. Треба да се...