Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. A

  Луѓе без пријатели

  Ах мои драги екстроверти се прашувам зошто ли не можете да не разберете нас интровертите? :giggle Шала на страна па и точно е тоа дека не постојат луѓе "без пријатели" воопшто. Не можеме да кажеме дека на луѓето "без пријатели" им фали нешто. Од каде знаете дека тој или таа нема ама баш ниту...
 2. A

  Луѓе без пријатели

  Имам познаници, пријатели за на кафе шетња ау бау. Со 2 бев блиска од средно уште се дружиме, од факултет имам три така "блиски" ама не ми се вистински, ќе исчезнат после дипломирање . Не е тоа што беше порано. Имав една блиска пријателка со која се дружевме над 10 години и фино лепо ме откачи...
 3. A

  Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

  Кога се запознавме многу ми се засвиѓа но највеќе гласот. Можеше да приметиш по моите образи и трапав однос. Едноставно поради местото и друштвото не комунициравме многу, бевме како мали срамежливи деца. Сега комуникацијата се одвива електронски. Зошто повторно почна да ми пишуваш? Успеа да ме...
 4. A

  Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

  Сакам да ти кажам дека многу глупо постапив со тоа што ја одбив поканата за кафе и дека многу ми се свиѓаш. Знам дека не може да се врати време но кога би можело...
 5. A

  Прв бакнеж

  Се деси кога бев трета година средно со другар на братучетка ми. Навечер се шетавме со братучетка ми и он со другар му не сретнаа (си помислив кај те најдов сега) и ни се закачија откачување амин. И ок се шетавме заедно, муабет ово оно и едно време он ми вика ај да ги оставиме братучетка ми и...
 6. A

  (Вистинска) Љубов, постои ли?

  Досега немам сретнато некој кој би го нарекла "вистинскиот" и не верувам во бајки. Можеби постои не велам не ама сега за сега останувам на овој став. Да, љубовта е менлива и во некои случаи минлива. Првите три години од врската е најинтересно, после се се сведува на навика. Не е дека после 3-та...
 7. A

  Каде можам да најдам? (општо)

  Каде можам да најдам: а) тефтери за цртање/скеч блокови во разни големини, б) технички/механички моливи со мина поголема од 2,5mm и мини за истите, в) пак папир?