Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. Jackal

  Доста ми е од конзервативизам !!!

  Која е потребата на некои луѓе да мислат дека имаат право да управуваат со нашите животи? Што е тоа што им дава право за да ми ја ускратуваат слободата и да мислат дека можат да ме контролираат како да дишам, да пијам, кого да сакам и што е најлошо пробуваат да ме контролираат што да учам и што...
 2. Jackal

  За македонцките работи: Таксират и Полицијата

  Се мислев кој наслов да го ставам на овој текст.Не знаев што е по соодветно, дали Од главата си патиме или овој што е сега.Вистината е дека и двата се соодветни на тоа што се случи синоќа пред и за време на Таксират. приказната оди вака: Окулу 20:10 часот јас пристигнав пред билетарницата на...
 3. Jackal

  Животот на еден електраш

  Гледам така по сокациве интернетски како сите студенти се фалат дека нивниот факултет бил најдобар, имало забаваи така натаму. И скоро секаде слушам дека на Електро се учело многу, дека електрашите била вакви или такви. Е па не е така. Дозволете ми да ви го претсавам животот на еден електраш. За...
 4. Jackal

  The ultimate epic battle ...

  темава може и на прв поглед не е за тука но сепак тука ке ја отворам.. Ми дојде една страшна идеја.. Шо ако дојде до крајната најјака епска битка меѓу четворицата јавачи на апокалипсата : Клинт Иствуд, Џек Николсон,Ал пачино и Кристофер Валкер наспроти Морган Фримен, Лиам Нилсон, Мајкл Кеин и...
 5. Jackal

  Андреас Брејвик - новиот Хитлер

  Никогаш не сум бил националист.Мислам сум ја сакал земјата во која живеам и народот тука шо е сум го сакал ама никогаш не сум бил националист до тоа ниво да извикувам чиста Македонија а да не мислам на еколошки чиста и да го мразам секој онј кој не е македонец. Исто така и никогаш не сум го...
 6. Jackal

  Брејкинг Њуз: Кјуриозити на Маркс најде влечка !!

  Почитувани гледачи ова само што пристигна. Скапата играчка робот на американската агенција за прошетки и ескурзии во вселената која пред некое време успешно слета на црвената ( се претпоставува дека е Руска) планета, вечерва испрати некои несекојдневни слики од површината на Маркс. Имено тука се...
 7. Jackal

  Како не убива општеството

  Се раѓаш и одма почнуваш за да учиш. Зошто ? Зашто тоа е прифатено така од општеството. И мораш да бидеш најдобар. Секогаш и во се да бидиш најдобар. Потоа работиш 12 часа за некој мизерни 8000 денари. Работиш а не смееш да се побуниш за условите во кои работиш. Зошто? Зашто општеството вика...
 8. Jackal

  Стручно или гимназиско образование

  Што е подобро да се заврши? средно стручно училиште или гимназија? со кое училиште се има подобри услови за наоѓање на подобра, поплатена или пак побрзо да се најде било каква работа? Мое лично мислење е дека стручното образование е многу повредн од гимназиското зашто во стручно училиште...
 9. Jackal

  Историски личности

  Темава ја отворив инспириран од вчерашните дебати за местото на Тодор Александров и некоу други значајни историски личности по фејсбук и твитер. Значи темава е отворена за дискутирање кое местото на одредени контроверзни личности. и ке ве замолам секое ваше мислење или став да биди поткрепено...
 10. Jackal

  Како изгледа вашето куќиште?

  Во темава поставувате слики од вашето куќиште .. Пример моет оизгледа вака Си возам АУДИ јас и ич не се замарам ...