Резултати од барањето

 1. Marcello

  Влатко Лозаноски

  Од Википедија — слободната енциклопедија Влатко Лозаноски - Лозано е македонски пејач. Роден е на 27 јуни 1985 година во Кичево. Заедно со Есма Реџепова, ја претставувал Македонија на Евровизија 2013 година во Малме, Шведска. Негов прв јавен настап беше како член на македонското талент шоу Мак...
 2. Marcello

  Списанија

  Не знаев каде да ја отворам оваа тема и решив тука во Хоби затоа што и тоа некако прераснува во хоби со тоа што се собираат броеви од едно списание и се прави колекција. Јас во мојот досегашен живот кога се запознав со списанијата почнав да купувам се и сешто. Секоја фаза од животот ме...
 3. Marcello

  1 телевизија (1tv.mk)

  Од 29.3 2018 со програма во 19 часот започнува новата телевизија 1 тв за кој повеќе портали ја најавија како враќање на А1. Телевизијата е на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Засега екипата ја сочинуваат неколку познати и не толку познати личности. Ацо Кабранов, Гордана Дувњак, Христијан...
 4. Marcello

  М24- македонска музичка телевизија

  МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОБИЕ НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА ПОСВЕТЕНА САМО НА ДОМАШНАТА МУЗИКА По стапките на соседна Бугарија, која што ја има популарната телевизија Планета, која што лансираше голем број на музички ѕвезди, и Македонија наскоро ќе добие своја национална телевизија посветена на домашната музика...
 5. Marcello

  ТВ Нова - информативна телевизија

  ТВ НОВА е информативна национална кабелска телевизија која започна со програма на 01.02.2016 година. Телевизијата ќе понуди доста инфрмативни емисии како што се вести од светот и балканот, вести од спортот, забавни емисии и многу друго Главен и одговорен уредник на информативната програма е...
 6. Marcello

  Дневна доза просечен македонец

 7. Marcello

  Model tv - македонска телевизија за мода

  Официјално ќе започне со работа, првата специјализирана телевизија за мода, модни трендови и модна култура – Модел ТВ. Tелевизијата најпрво ќе започне да емитува програма на www.model.mk и ќе функционира како интернет телевизија, за во следниот период да започне и со терестријално емитување во...
 8. Marcello

  Совети за читање книга

  Тема посветена на оние кој читаат и оние кој допрва почнуваат да читаат книги за да оние поискусните им дадат совети. Јас сум тип кој како растев почнував да ги засакувам книгите, но кога и да земам книга во рака читам неколку страни и почнува да ми лета паметот на сосема нешто друго и ништо...
 9. Marcello

  Велигденска трпеза

  Што точно содржи вашата трпеза за време на празникот Велигден ? На форумов сме челенови од повеќе градови, па би можело некој да каже што е препознатливо за неговиот град и на трпезата тој ден што се има. Јас сум од Тетово, но во последно време не сум често дома за велигденскиот празник...
 10. Marcello

  Android игри

  Сигурен сум дека повеќето од вас имате мобилни со андроид , па ме интереснира дали играте игри и која игра ја играте најчесто? Јас напоследна игра што ја имам инсталирано е AA Играта е доста заразна и нервирачка. Треба секое од тие црните точки да се наредат на еден круг што се врти но да не...