Резултати од барањето

 1. Outrider

  Европска Супер Лига

  Деновиве се појави инфо дека ќе се формира некаква си Супер-Лига во која ќе учествувале М.Јунајтед, М.Сити, Челзи, АРСЕНАЛ, Ливерпул и Тотнем од Англија, Реал Мадрид, Барселона и А.Мадрид од Шпанија и Лимонтус, Шинтер и Билан од Жабарија. Каков е вашиот став за ова нешто? Јас мислам дека...
 2. Outrider

  Euro 2021 & Nations League 2021-22

  Тема и за репрезентативниот фудбал, во светло на комплетирањето на квалификантите за ова 16-то ЕП кое ќе се одржи за прв пат низ цел континент наместо како досега во една или две земји. Полуфинале и финале ќе бидат на Вембли, Лондон (90К капацитет). Дебитанти ќе бидат Финска и Северна Македонија...
 3. Outrider

  Инсел!

  Да пренесам од блогот една интересна тема : После прилично долга пауза на светската секташка сцена се појави нова, пост-модерна секта која има страшен потенцијал да се запише со крваво-црвени букви на матно-белата книга на секташката историја. Оваа секта е толку постмодерна што нема ниту име...
 4. Outrider

  Пандемија 2020

  Како што знаеме, во тек е наводна пандемија на грип од коронавирус за која 24/7 известуваат сите можни и неможни медиуми, секој ден се бројат заразени и мртви а во продавница или банка не може да се влезе ако се нема маска на фаца. Ова чудо започнало во Вухан, НР Кина таму во Октобар-Новембар...
 5. Outrider

  English leagues & English Cups 2020/2021

  Оваа сезона конечно Ливерпул ФК после 3 децениско next year gonna be our year, под водство на хер Клоп успеа да освои ПЛ. Освен тоа освои и клупско СП а лани и ЛШ. Што е тоа сменето во бројот на титули од моето последно логирање пред сто годиње :D Сеуште 25 екипи биле на врвот на англискот...
 6. Outrider

  Светско првенство во Фудбал, Русија 2018

  На 14.Јуни 2018 (не знам која дата се паѓа по јулијански а.к.а. руски календар :kafe) започнува 21-то СП во фудбал, најгледаната манифестација во универзумот каде што ќе учестувуваат 32 од 210-те репрезентации кои изборија пласман, вклучително мајчица Россија, дувло на корупција, серијаши...
 7. Outrider

  Blondie

  Има теми за разни бендови и изведувачи па редно е да се направи уште една. Обично раја има наклоност кон разни легендарни бендови од минатото, разни битлси, стонси и цепелини а јас како музички скромно едуцирана особа пред неколку години бев фасциниран од еден бенд од седумдесеттите по име...
 8. Outrider

  Треш филмови

  После гледањето на филмот The Room и соодветното уживање во тоа ремек дело на нискобуџетната продукција се решив да отворам тема за треш филмови. Легендата вели дека филмот започнал еден ден во 2003 кога бесмртниот Томи Висо почнал да приоѓа на машки и женски особи на шанк во некоја биртија во...
 9. Outrider

  Шкотски фудбал

  Бидејќи темата за авијација сепак осамна со едно мислење а темата за Црната Змија имаше дури две, отварам нова тема за која сум горе-долу сигурен дека ќе има нула постови :zelen и на тој начин ќе ја продолжат традицијата на отварање теми кои никого не го интересираат :showoff Како долгогодишен...
 10. Outrider

  Језива дилема

  Најинтересните и најактивни теми се веројатно оние поларизирачките, каде што имаме две спротиставени страни па така би било и во оваа тема иако сама по себе е крајно језива, скраја да е. Ова би било нешто кое директно е под влијание на тоа како тоа човек се доживува (или барем замислува) себеси...