Резултати од барањето

 1. Solstice

  Pokémon GO!

  Pokémon GO! е нова AR(Augmented Reality) игра за Android и iOS. Играчите ја имаат улогата на Покемон тренери, шетаат и фаќаат покемони, се борат со нив, ги тренираат и се разменуваат со нив. Тоа што е интересно во оваа игра е што го тера играчот покемоните да ги бара во реалниот свет(Не знам...
 2. Solstice

  Drum & Bass

  Drum & Bass е вид на електронска музика која својот пробив го доживува во средината на '90те. Се карактеризира со брзи брејкови,на темпо од околу 160-180 bpm(beats per minute). Своите корени ги влече од breakbeat и dub/ragga музиката,и во почетоците често се користеле reggae вокали. Според...
 3. Solstice

  Дали сте задоволни од понудата на музичари кои ја посетуваат нашата земја?

  Инспириран од една рубрика на интернет околу тоа зошто постојано кај нас одат едни исти музичари,ја отворив темава,зошто сакам со вас да дискутирам околу квалитетот на музичкиот производ што се носи кај нас во последнава декада,и дали сте вие задоволни од истиот. Да ми го поставеше некој...
 4. Solstice

  Најдобриот концерт/журка/музички настан на кој сте присувствувале?

  Кој е според вас најдобриот музички настан на кој сте отишле,музичар/и кои направиле најдобра атмосфера и зошто баш тој настан ви оставил толкав впечаток? Јас тука би ги вброил настапите на Buraka Som Sistema на Taksirat,Manu Chao исто така,KRS One,B-Real и M.O.P во Колосеум. Но на прво место...
 5. Solstice

  Мотивирајте се себеси

  Овде постирајте видеа,реченици,текстови,слики и се останато што ве мотивира да постигнете одредена цел што сакате да ја достигнете во животот. Еве јас ќе почнам:
 6. Solstice

  Marvel Heroes (MMORPG)

  Незнам колку сте обавестени,денеска,на 4ти Јуни излага Marvel Heroes Online,MMORPG игра базирана на јунаците од Марвел Стриповите,базирана на гејмплеј енџинот на Diablo (патем, директорот на играта е еден од креаторите на Диабло серијалот). За почеток ќе бидат достапни само неколку херои...
 7. Solstice

  Pou

  Pou е апликација за Андроид телефоните која ви овозможува да си чувате милениче во вашиот телефон,да го растете,храните,играте со него,да го бањате,облекувате,менувате позадини итн. Наликува на оние животинчиња на Чиби-чаните што порано беа актуелни. Дали ја користите апликацијава,кој level е...
 8. Solstice

  Македонски метал бендови

  Колку од нив имате слушнато? Кои ви се омилени?
 9. Solstice

  MMORPG

  MMORPG(Massively Multiplayer Online Role Playing Games) се онлајн игри во кои превземате улога на одреден карактер во играта,движејќи се низ неа извршувате квестови,собирате искуство(experience) и станувате појаки. Во повеќето MMORPG игри имате по неколку класи на карактери што може да ги...
 10. Solstice

  Презентираме македонска музика

  Самиот наслов си кажува,презентираме македонски музичари и нивни дела. Не оние музичари што се веќе актуелни и превртени по радија и медиуми,туку таленти на кои сме налетале,наши познаници,што креираат било каков жанр на музика за да им оддадеме почит и малку да ги испромовираме. Еве јас ќе...