Резултати од барањето

 1. minion

  Бојадисување (фарбање) на косата

  Јас минатата година се фарбав, нешто како омбре. Кафеава и некаде од половина идеше накај бело ама ептен фризеркава убаво ми го направи, имаше убаво преливање на боите не онака кафеаво па одеднаш друга боја. После преку лето со привремена боја се фарбав во сино зашто многу сакав сина боја. До...
 2. minion

  Мисла на денот

  Ако желиш мир, спремај се за рат.
 3. minion

  Упорната добрина го победува и најтврдото срце

  До кога бе вака, ајде да е некоја претешка тема па да разберам да се побара помош малце, ама на вакви теми ли да се бара и тоа уште цел состав де бе толку ли се нема воља и имагинација да се напише една обична писмена работа. Ама како, полесно напраи една тема и ќе се најде некој да напише, е...
 4. minion

  Моментално слушам...

 5. minion

  Извадоци од книги

  Vreme, on to sada zna, ne leči ništa. Vreme je samo prozor korz koji možemo da vidimo sopstvene greške, jer to su, izgleda, jedine uspomene kojih se jasno sećamo. Sedam godina kasnije- Gijom Muso
 6. minion

  The Big Bang Theory

  Интересна е серијава многу, добар хумор некако те влече што поише да гледаш. Ама реално 11та сезона не им требаше, барем мене ми е премногу,се изгуби смислата више. Шелдон како најјак лик во серијава, ( се шлогирав кога дознав дека има 45 години, ) Ленард не го сакам нешто ниту како лик ама и...
 7. minion

  Воспитна мерка - шамар?

  Не знам дали ќе ти бидам од помош,али ајде. Знам дека иста таква и ја сум била како бебенце, па мајка ми еднаш ме оставила да се исплачам додека не престанам сама од себе и од тогаш веќе немала проблем. Сеа нормално внимателно и со тоа, ако не се смирува, пробај некоја смирувачка музика,мелодија...
 8. minion

  Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

  Нормала, има време, не ми е јасно зашто толку брзаат. На 18 години да си верена и да се омажиш, си се чудам на другаркиве од основно и средно. (think)
 9. minion

  Музички инструменти

  Отсекогаш сум сакала да научам да свирам гитара aма и многу го сакам звукот на саксофон од типот soft jazz (wasntme)