Резултати од барањето

 1. existence

  Светско првенство во Фудбал, Русија 2018

  Песнава од времето кога уште се навиваше на трибините особено во Англија :D Јас да си дадам прогноза за групите на неколку часа пред почеток на првенството: A - Русија, Уругвај, Египет, Сауди Арабија => 1.Русија 2.Египет Б - Шпанија, Португалија, Иран, Мароко => 1.Шпанија 2.Португалија Ц -...
 2. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Шта речи за финалето. Рамос е еден од оние играчи за кои викаш „Да бев на терен ќе му ги скршам двете нозе па ако треба и затвор ќе лежам“. Таква гнаса од играч тешко да има. Дури и Диего Коста не е ко Рамос. Му удри лактица на Кариус, Салах со боречки зафат го тресна од земја (искрено се чудев...
 3. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Малку се претера со Салах ама не е дека нема добар учинок. Во тоа време поинакви биле правилата, види колку ќотек јаделе голманите, плус имало доста контроверзии за фантомски голови. За ова време учинокот на Салах е вреден признание ама нему не треба процентот со минутажа да му се пресметува...
 4. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Хадерсфилд се спасија и тоа со којзнае колку среќа, ќе гледаме пак копачки фудбал и наредна сезона. А во Челси па Жиру се наметна како прв напаѓач. Арсенал оваа календарска година на гости немаат освоено ниту еден поен, најлоша статистика во последни 50 години е сезонава во гости. Дома само две...
 5. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Ова со аутот го повлекувам зборот. И мене ми беше чудно што сите некако не се загрижија ич и решив да прочачкам коментари околу тоа и наидов на слика од пола час претходно. Ете не биле па до толку :D Џерард и мене некако ме изненади. Знам дека Селтик го бараа кога најави да си оди од Ливерул...
 6. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Вчера во Чемпионшип, Кардиф - Рединг. Англиски судии at its finest :patos Ова да се случело некаде во Киргистан ај да разберам, ама втора англиска лига?! :eek:
 7. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Брајтон се спасија на крај, па дури и ВБА имаат минимални шанси да опстанат кои што не зависат само од нив туку треба сплет околности да останат. Стоук се првите сигурни во Чемпионшип и алелуја веќе нема да ги гледам. Портсмут да ги снајде. Арсенал со Атлетико шта речи. Имав некои надежи дека...
 8. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Ова нешто Хозе не играше 10-0-0 формација пошто последна утакмица на Венгер на Олд Трафорд изгледа :D Добра утакмица, Арсенал со речиси комплетно втор состав и опуштени растеретени од притисокот затоа што речиси сигурно ќе играат ЛЕ а за ЛШ ќе видиме. Освен двата пенали кои што не им ги досуди и...
 9. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Со атлетико стварно сите одиграа баш убаво. Дури и Бељерин беше ко друг играч, Мустафи и Џака не правеа киксови ко што знаат, Лаказет беше одличен. Не ми е ни мене јасно зошто општо јавноста го доживеа ова со такви реакции па насловите беа „Атлетико му покажа на Арсенал како се игра фудбал“...
 10. existence

  Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

  Немам зборови за денешната игра. Ако некој навивач на Арсенал се запрашал дали Симеоне би можел да биде човекот што ќе го води Арсенал, тогаш ете го одговорот каква игра ќе гледа. Антифудбал е ова, 10/10 пред гол застанати. Судијата ептен ме изреволтира второ полувреме, ко да сакаше да каже...