Резултати од барањето

 1. girly girl

  БАС (Бизнис Академија Смилевски)

  Планирам на се запишам на БАС па да ве прашам има некој од форумов што студира овде, па да сподели искуство? Еве и веб страна на БАС:http://www.bas.edu.mk/
 2. girly girl

  Плацебо ефект

  Плацебо ефект (латински: Placebo = јас ќе задоволам) е медицински феномен каде резултатите на медицинскиот третман се предизвикани од идеите на пациентот за тоа колку е ефективно лекувањето. Терминот особено се употребува кога пациентот драматично реагира на физиолошки неактивно лекување...
 3. girly girl

  RBD

  RBD е мексиканска група која стекна популарност преку серијата Rebelde.RBD е формирана на 4 октомври 2004.Групата има продадено 20 милиони албуми ширум светот во текот на нивната 4 годишна кариера.Членови на групата се Анаи,Кристијан Чавез,Дулсе Марија,Алфонсо Херера,Мајте Перони и Кристофер...
 4. girly girl

  Зоната на тишината (Zone of silence)

  Ова чудно место со неверојатно широко и силно магнетно поле, се наоѓа на границата на три мексикански држави: Дуранго, Чивава и Коауила. Најблиску до пустината е градот Себалос, односно на растојание од околу 50 километри. Меѓу другото, на иста географска широчина се наоѓаат Бермудскиот...
 5. girly girl

  Ангели

  Ангели (шпански: Casi Angeles) е аргентинска тинејџерска теленовела која во Македонија се прикажуваше на А1 Телевизија, а сега се прикажува на Сител Телевизија . Теленовелата во Аргентина својата премиера ја имала на 21 март 2007, но после нејзиниот голем успех била најавена и втората сезона...
 6. girly girl

  Вага

  Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека. Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи...