Резултати од барањето

 1. fantina

  Дали би влегле во врска само за секс?

  Ау сте измешале баби и жаби овде крајот не се наоѓа. Прво што е тоа врска само за секс? Нема врска тука, само секс е. Второ во ова „само секс“ и тоа како можи да има емоции. Не е само љубовта емоција бе луѓе. И страста е. Трето врска без секс можи на 15-16 години, држење за раце и лапање без...
 2. fantina

  Мување

  Не знам и јас зошто, ама како таков беше употребен и во самиот наслов, па затоа и јас напишав МУВАЊЕ. Навистина глупав збор.
 3. fantina

  Insanity workout

  Поголема грешка од изгладнување не можиш да направиш, ако целта ти е губење на килограми. Прашај кој сакаш фитнес тренер или слично. Не е ни здраво...Убаво си напиша @Saladin прво крвна слика, па потоа рестрикција во исхраната, а гладување во никој случај. Со изгадување не се губат килограми...
 4. fantina

  Мување

  Секој различно го сфаќа мувањето како што гледам... Многу баби и жаби измешани има овде :) Мене лично мување и секс за една вечер ми се два различни поими. Сум се мувала, но никогаш за една вечер и толку и никогаш со некој што сега сум го запознала. И кој вели дека мувањето секогаш е без чуства?
 5. fantina

  Со кого си - таков си?

  Ова „Со кого си таков си“ сите различно го сфаќаме. Така да, зависи од тоа како гледаш на работите. Јас би рекла да со кого си таков си. Не дека ако другарка ми слуша рап и јас ќе слушам, туку дека не можам да бидам најдобра другарка со некоја која на пример редовно е дрогирана да речиме, а јас...
 6. fantina

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  Не знам колку од постарите членови сеуште се активни, ама сакам да кажам дека ми фалеше фпрумов и некои од нив. Не знам зошто, но долго време не можев да се логирам, имаше некој проблем. Само да (wave)
 7. fantina

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  Живеам најгоре во зграда, а мачката на комшиите се научи да излегува надвор, ама низ прозорец и си шета по ивицата и скока по прозорците. Првиот пат кога ми скокна од ум ме извади, така крупно сиво створење ми се појави на прозорецот, ама сега се навикнав и ја викам да влези да си поиграм, ама...
 8. fantina

  Парализа и паѓање во сон

  Да, народски ги викаат сенки или сутки, но има научно објаснување, така да, не се никакви сенки, луѓе итн, туку тоа се само халуцинации. Мене ми се нема случено вакво нешто и не сакам да ми се случи, некако не сум многу љубопитна. :)
 9. fantina

  Писател на тапет: Гијом Мисо

  За вкусови не се дискутира ;)
 10. fantina

  Парализа и паѓање во сон

  Психологот Кристофер Френч од Голдсмитс Колеџот во Лондон ги објаснува: Нападите од демоните, посетата на духови и киднапирањето од страна на вонезмјани: некои луѓе се сигурни дека ги искусиле овие случувања. Тие веројатно се дел од многуте жртви кои веројатно имале епизода на парализа во...