Резултати од барањето

 1. bluebell

  Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

  Од домашни обврски не сакам чистење на кујна, а другите домашни обврски сакам да ги направам. Ме интересира следново: на некои од членовите на форумов им пишав приватна порака, но немам никаков одговор од нивна страна. Прашањето ми е зошто е тоа така? Дали причината е до мене, или во нешто...
 2. bluebell

  Несоница

  Повторно пишувам на темава. Од пред некој месец, за спиење користам „Мелатонин“, мене овој лек ми помага побрзо да заспијам. Ме интересира дали овој лек е на природна база, дали предизвикува зависност и дали придонесува за зголемување на телесната тежина? Однапред ви благодарам за секој одговор...
 3. bluebell

  Убиството на Вања Ѓорчевска

  Тажно е што го нема девојчето-не е повеќе меѓу нас. За сторителите на тоа грозно дело треба најстрога казна, а особено за таткото на девојчето. По сите медиуми читам дека давал информации за тоа кога девојчето ќе излезе од станот само, што значи дека и тој бил вмешан во тоа злодело. Нема никакво...
 4. bluebell

  Посета на гинеколог

  Пред 4 години ми открија синдром на полицистични јајници. Ме интересира дали метаболниот синдром, хиперинсулинемијата, проблемите со срцето и високиот крвен притисок се последица на синдромот на полицистични јајници?
 5. bluebell

  Пандемија 2020

  Не знам дали е ова пандемија, не знам дали и колку има заболени од вирусот ковид-19? Веќе година и половина не ги соопштуваат бројките на заболени од вирусот.
 6. bluebell

  Влијанието на односот татко-ќерка во бирањето на партнер

  Бидејќи татко ми е одамна починат, не знам како е некое машко добро да се однесува кон мене. Од машките роднини никој не се однесува добро со мене, нема никој од машките роднини кој ми е пример за тоа како треба некое машко да се однесува со мене.
 7. bluebell

  Среќен роденден Орхидеја, како си? Ова е среќен ден за тебе.

  Среќен роденден Орхидеја, како си? Ова е среќен ден за тебе.
 8. bluebell

  Anksioznost i jaki panicni napadi

  Ти одговорив во подфорумот Pomos i sovet za anksioznost i panicni napadi
 9. bluebell

  Pomos i sovet za anksioznost i panicni napadi

  Го прочитав твојот пост, и јас имам сличен проблем. И јас бев малтретирана во основно и во средно училиште, поради тоа не ми се одеше на училиште. Се чувствувам неприфатена од општеството, секогаш кога сум членувала во некоја фејзбук-група, ме отстранувале од групите поради тоа што честопати...
 10. bluebell

  Огласи за вработување

  Огласи за вработување има на kariera.mk и vrabotuvanje.com. Можеби прашањето не е за овде, но ме интересира дали ми следува паричен надоместок како невработено лице? Што во случај кога од фирмата каде што работев ме присилија да потпишам спогодбен договор за престанок на работниот однос? Дали...