Резултати од барањето

 1. Danny S

  Работа во Чешка

  Здраво на сите дали има некој кој Работи во Чешка, (Кладно, Раковник, Прага) Ме интересира дали доколку работиш во една фирма во Чешка со МК пасош, со виза издадена од агенција која соработува со фирмата, можеш да промениш фирма за да работиш во друга доколку имаш таква потреба?
 2. Danny S

  Турска музика

  Барам турски песни препеани на македонски?
 3. Danny S

  Подарување книги

  Здраво на сите, да не има некој кој подарува книги?
 4. Danny S

  Детство: некогаш и сега

  Моето детство беше прекрасно, за разлика од детството на децата денес. Моето беше исполнето со разни игри, детски лудории, па дури понекогаш и бељи. Со приказните на баба ми и мајка ми. Со дружењето со другите деца од маалото на село и улицата во град. А за какво детство можат да зборат...
 5. Danny S

  Каков мобилен телефон имате?

  huawei mate 20 lite
 6. Danny S

  Вицови

  Дегустаторот во една фабрика за вино починал па затоа компанијата решила да вработи нов дегустатор. На огласот за работа се пријавил еден тежок пијаница со искинати и нечисти алишта. Директорот на кадрово размислувал како да го избрка, па решил да го истестира неговото познавање за вината...
 7. Danny S

  Блогирање и пишување текстови на веб страни

  Idejata e toa ako moze na ovoj nacin da se zaraboti, zosto da ne se... Pokraj fakultetot (koj si ima prakticen del), jas od doma rabotam veke nekoi raboti no sakam uste nesto plus da si rabotam.. zatoa ja otvoriv temava ako nekoj ima nekakvi informacii povrzani so tema neka gi spodeli, fala...
 8. Danny S

  Блогирање и пишување текстови на веб страни

  Здраво на сите ме интересира дали некој има некакви информаци за овие работи. Некои веб страни каде што може да се објавуваат некои текстови идеи и слично?