Резултати од барањето

 1. Fashion.Lover

  Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

  Бојата не ми е многу битна,ама повеќе ме привлекуваат посветли мажи.Најбитно ми е да е чиста и средена. А должината да е вака нешто: или вака: или пак вака:
 2. Fashion.Lover

  Ваша омилена марка (моден бренд)

  Зара,Манго,Бершка,Страдиварус,Pull & Bear,H&M,Миу Миу,Victoria's Secret,Прада,Шанел,Луј Витон,Келвин Клајн,Дуки Дасо,Барбери,Диор,Версаче,Најк,Адидас,Конверс,Пума,Хумел
 3. Fashion.Lover

  Штикла или плута?

  Па вака плутата ми е многу удобна,а и елегантна.И јас повеќе носам плута.Штиклите на око ми се преубави,ама не се многу удобни.Ги носам многу ретко и нормално гледам да не се повисоки 0д 10 цм.Ама и облеката повеќе ми влијае што да одберам,зашто на некои работи повеќе одговараат штикли,а на...
 4. Fashion.Lover

  Венчаници

  Поубави,понежни и поромантични од овие не сум видела (inlove)(inlove)(inlove)
 5. Fashion.Lover

  Каква маскара користите? (препораки и совети)

  Мојата прва маскара!Презадоволна бев кога ја купив,ама на секое купување купувам различна,така што ќе издвојам уште неколку што ги користев или што уште ги користам. И оваа на Maybelline ми е преубава.Би ја ставила на второ место од сите што сум ги користела. А за Victoria's Secret немам...
 6. Fashion.Lover

  Кармин или лабело?

  Јас сум повеќе за лабело.Кармините претешки ми се некако.А за изледување сјај за усни користам.
 7. Fashion.Lover

  Венчаници