Резултати од барањето

 1. Aleksis

  Фотографираме на тема: Утро

  Оставам на вас и вашата креативност дали тоа ќе биде изгрејсонце, првата мисла наутро, можеби нешто што ве потсеќа на утро, или она со кое ви започнува денот... Фотографијата задолжително да биде ваша.
 2. Aleksis

  Фотографираме на тема: Минимализам

  Се надевам дека нема да има потреба од смена на темата. :zelen Примери за минималистички фотографии: ... Правилата ги знаете, единствено што останува е да бидете креативни. П.С Мислам дека и ја погодив темава на @MissChievous. :)
 3. Aleksis

  Фотографираме на тема: ЦрноБела Фотографија

  Прва тема што ми дојде на памет беше оваа. Малку потешка би рекла, но не се сомневам во вашата креативност. :sreken Правилата се едноставни: - Секој член има право да учествува со една фотографија. - Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша. За пример неколку...
 4. Aleksis

  Фаворити на месецот

  Познати ви се на сите оние youtube видеа со наслов Month favorites, каде се споделуваат омилени производи без разлика дали е тоа козметика, книги, филмови, музика, облека, храна, видео игри... па зошто да немаме и ние таква тема во која ќе збориме за нашите омилени производи. Би сакала да даваме...
 5. Aleksis

  The Cure

  The Cure се англиска рок група основана некаде во 1976 година и бенд кој никогаш неможел да се стави во ниеден жанр. После многуте обиди да се сврсти во готик рок, самиот фронтмен ги игнорирал и одбивал и не сакал неговиот бенд да се класифицира во ниеден жанр. Составот им е повеќе пати сменет и...
 6. Aleksis

  Новогодишни и божиќни песни

  Во пресрет на новогодишните празници, дојдов до идеја да си имаме и ваква тема покрај темите за новогодишни украси и декорирања. Зошто да не. Ниеден празник, веселба, прослава, роденден, не поминува без музика тоа го знаеме. Но колку вие си ја збогатувате новогодишната и божиќната атмосфера со...
 7. Aleksis

  Апатија

  Апатијата се дефинира како отсуство на емоции,чувства,незаинтересираност за околината но и за самиот себе. Отсуство на загриженост,страв,и имање индиферентен поглед кон светот. Се смета дека оваа појава е во тесна врска со менталните болести. Разочарувањата,стресовите,проблемите во животот и...
 8. Aleksis

  Синдром на повеќекратна личност

  Пред некое време ја читав ''Раскажи ми ги соништата" - Сидни Шелдон која ме поттикна да размислувам и истражувам на оваа тема.Воедно синдромот на повеќекратна личност е ретко ментално нарушување кое се карактеризира со тоа што личноста поседува најмалку два различни идентитети кои наизменично го...
 9. Aleksis

  Го сакам мојот град затоа што...

  Насловот кажува се. Јас си го сакам мојот град : -Затоа што е мал и удобен -Затоа што скоро сите меѓусебно се познаваме -Затоа што е мирно место за живеење -Затоа што луѓето се гостопримливи -Затоа што го имаме најубавото вино (ова ептен ми оди во прилог) :giggle -Затоа што тука се моите...
 10. Aleksis

  Norah Jones

  Нора Џонс е американска пејачка,родена на 30 март 1979 год. во Бруклин (Сад) . Соло кариерата ја започнува во 2002 година со издавањето на нејзиниот деби албум Come away with me . Таа плоча е совршен спој на џез,кантри, и поп музика . Има освоено девет Греми признанија , објавено пет албуми а...