Резултати од барањето | Црнобело Форум

Резултати од барањето

 1. Avona Vi

  Отвори го умот

  Овие прашања немаат правилни и неправилни одговори, затоа што понекогаш вистинското прашање е исто така и одговорот Колку стар ќе си, ако не знаеше колку години си? Што е полошо, да не успееш или да не се обидеш? Ако животот е краток, зошто правиш толку работи што не сакаш да ги правеш, а...
 2. Avona Vi

  Хороскопските знаци и простувањето

  Овен Лесно се навредуваат и лесно простуваат, но само ако сте ги повредиле ненамерно. Важат за многу посесивен знак, и не им простуваат на оние кои намерно ги навредуваат или загрозуваат нив или нивниот партнер. Избегнувајте конфликти со овен, не ја погодувајте неговата суета, бидејќи тоа ниту...
 3. Avona Vi

  Марчело

  Марко Шелиќ, познат како Марчело (роден 22 јануар, 1983 год. во Параќину) е Српски рап артист. Во хип хоп водите навлегува во 1997 година во Параќину, каде што ги напишал своите први рап стихови, за кои самиот смета дека се ужасни. Поголем успех постигнува во 1999 год., после соработката со демо...
 4. Avona Vi

  Келтски хороскоп

  Келтската религија е заснована на верување во природни и натприродни сили, кои во форма на духови населувале одредено дрво. Тие верувале дека поради тоа дрвото има сила и моќ од Сонцето, и се сметало за суверено суштество. Еве што ни кажува келтскиот хороскоп кој е значително поинаков од оној...
 5. Avona Vi

  Bang, bang you're dead

  Дали сте го гледале овој филм? Ако да, што мислите за него?
 6. Avona Vi

  Инспиративни приказни

  Животот е вечна борба. Борба за подобра иднина, борба за здрав, исполнет и успешен живот. Но, понекогаш среќата не е на наша страна. Некои од нас боледуваат од тешки болести, други просат за сува корка леб, трети се родени со хендикеп, четврти не можат никаде да ја сретнат нивната потенцијална...
 7. Avona Vi

  Читање меѓу редови

  Дали знаете да читате меѓу редови? Јас да! Тоа ме прави исклучително интелегентна.. Убаво се вели „ Читајте меќу редови - таму пишува најмногу!“ Дали вие го правите и како се справувате со сето тоа?
 8. Avona Vi

  Monk

  Монк е наградувана американска теливизиска серија за приватниот детектив Адријан Монк (Тони Шалхоб), кој страда одобсесивно-компулсивно нарушување и повеќе фобии. Адријан Монк е брилијантен детектив кој работел во Сан Франциско полицискиот одел за убиства, сè додека неговата жена Труди не е...
 9. Avona Vi

  Интуиција

  Дали и колку често и верувате на сопствената интуиција?
 10. Avona Vi

  Еминем

  Еминем е роден под името Маршал Брус Метерс на 17 Октомври, 1972 год. во Сент Џозеф, Мисури, како син единец на Дебора Нелсон Метерс-Бригс и Маршал Брус Метерс Јуниор. Има корени кои водат од Англија и Германија. Неговиот татко го напуштил семејството кога Еминем имал 18 месеци, па затоа бил...