Резултати од барањето

 1. Anacal

  Натпревари

  Сум била дел од натпревари, ама веќе не ни имам некоја желба да се натпреварувам затоа што знам дека трудот нема да ми биде многу ценет. Многу пати сум била сведок на лажги и на местени победи, а јас искрено не сакам да си трошам време за на крај некој да си плати и да победи. Не благодарам, а и...
 2. Anacal

  Arctic Monkeys

  Не знам колку сте информирани, но Arctic Monkeys ќе бидат дел од Inmusic Festival што се оддржува во Загреб. Така што ако има некој кој би сакал да ги гледа и слуша во живо, нек повели.
 3. Anacal

  Колку често кажувате „те сакам“?

  Многу, многу ретко. И тоа кога го кажувам најчесто е на другар(к)и кои ме усреќиле, па во момент на среќа и возбуденост го велам тоа. Некогаш и ми излетува, онака, без да го мислам го кажувам.
 4. Anacal

  Nirvana

  Дечко, си кажав свое мислење за групата. Кажав дека секој втор им е „фан“ оти им ја знаат песната Smells like teen spirit. И сам си кажа дека некој не е фан ако им знае само една песна. Прави фанови се оние кои ги знаат сите песни на омилената група без разлика дали се 20 или 200. И искрено не...
 5. Anacal

  Ненајавени гости

  Не ги сакам ненајавените гости само од една причина - можеби сум имала план за тоа како да си го потрошам времето, а на тој начин секој план ми пропаѓа во вода. Плус тоа ми е прекршување на личен мир.
 6. Anacal

  Дали пушите цигари или сте против пушењето?

  Едно време пушев цигари, ама не траеше долго тој период. Не ми беше нешто особено лесно да се откажам и покрај тоа што не пушев редовно, но со голема желба - успеав. Немам ништо против тоа луѓето да пушат цигари иако се случува понекогаш да мрчам, особено на другари кои ги гледам дека имаат...
 7. Anacal

  Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

  Се сеќавам како вчера да беше кога се запознавме. А помина точно една година. Не дека една година е долг период, ама па не издржавме ни 365 дена да зборуваме. Со тебе сè се случи така брзо, толку збунувачки. Сè уште не можам да поверувам дека пред една година бев најсреќна како никогаш досега...
 8. Anacal

  Arctic Monkeys

  По мое мислење најквалитетен албум им е Favorite worst nightmare, а ти баш од тој албум слушаш песна во моментов. А и првиот албум, Whatever People Say I'm, That's What I'm Not им е исто така добар. Другиве два не ми се нешто омилени, посебно не Suck it and see.
 9. Anacal

  Arctic Monkeys

  Да, една од причините плус зошто ги слушам е акцентот на Алекс. Одличен акцент. Јас меѓу омилените заборавив да ги набројам и Crying Lightning и My Propeller.
 10. Anacal

  Arctic Monkeys

  Arctic Monkeys се англиски инди рок бенд оформен во 2002. Дел од овој бенд моментално се Alex Turner (вокал, гитара), Jamie Cook (гитара), Nick O'Malley (бас гитара), Matt Helders (тапани, пратечки вокал). Имаат издадено четири студиски албуми: Whatever People Say I Am, That's What I'm...