Резултати од барањето

 1. E

  Ожени ме или ќе те оставам

  Вакви глупи ултиматуми поставуваат само несигурни, прости и несозреани луѓе. Ако некој не те сака џабе ти е што и да правиш. Инаку и јас не го сфаќам тоа намерно затруднување со надеж дека ќе се земат. 21 век сме, вакви подли и глупи работи не треба да се прават. Ајде и да се земат поради...
 2. E

  На што прво си помисливте утрово кога се разбудивте?

  Првата мисла веќе подолго време ми е: „Аман, пак глуп сон,“ а втората повеќе личи на „Абе талент, пак се успа? БРАВО, ај сега на вежбање.“
 3. E

  Хит на денот

 4. E

  Писмо до идниот јас

  Идна јас... Од кај да почнам? Ме интересира како изгледаш и дали си ги исполни поголем дел од плановите? Стварно имаш 3 деца или уште си до второто? Ако до сега не си научила да лажеш, да се научиш. Ако уште им веруваш премногу на луѓето, да престанеш. Ако уште не си му кажала колку ти значел...
 5. E

  Моментално слушам...

  уметност...
 6. E

  Хипстери

  Хипстери - потреба за внимание, па уште кога ќе ги видам сите исто облечени и кога употребуваат исти гестови и звуци(wow, lol...) ми се (puke) . Женско сум и уште не можам да сфатам што е толку привлечно кај ваквите мажи (ова „мажи“ не ми оди некако, ама ај)... Ако (не дај боже) се најдам во...
 7. E

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  СДК некои луѓе никогаш нема да сфатат дека не сакам да сум нечија бебиситерка, ако сакав да бидам, ќе чував мали деца, а не мажи кои се однесуваат како деца.:mad: Сакав да кажам уште нешто, ама знам дека ќе ми го избришат мислењето, па ќе си ќутам. :zelen
 8. E

  Партнерот е од село...

  Од село или град, зарем сите ние не сме луѓе дојдени на светов како гости? Не ми е јасно кој се замара со вакви глупости, посебно денес кога граѓаните не се граѓани, а селаните не се сељаци. Најважно е да има љубов, разбирање и почитување, се друго се средува во животот.
 9. E

  Дали имате бенифициран/а пријател/ка?

  Значи, западот ќе не убие. Не сум имала таков вид на пријател, немам и не планирам да имам. И дајте, тоа насловот кога отварате теми „бенифициран/а пријател/ка“? Да речеш бенифициран стаж - ок, ама бенифициран пријател - не, туку пријател за секс/ пријател со заеднички интерес и сл.
 10. E

  Закани од бивши

  Со самото тоа што е бивш, изгубил секакво право да ми се меша во животот и во приватноста. Закана со самоубиство? Најчесто се закануваат тие што немаат cojones за да го направат тоа. Еден дечко на моја другарка и се закануваше со самоубиство и оваа му рече: „Ок, твој избор“ и дечково ништо, се...