Резултати од барањето

 1. Alaysa

  Денес слушав....

  Која песни/албуми најмногу ги слушавте денес. Неможам да се откачам од песнава пошто многу ми е кул: Па дечки споделете го и вашиот музички хит на денот :svirka:ninja :)
 2. Alaysa

  Вештачка интелигенција

  Можно е во текот на годиниве, ништо чудно, поорано кога им кажуваа на луѓево дека ќе можеме да праќаме смс преку интернет беше буквално неверојатно а денес и на телефоните има интернет,па и во 2050 предвидуваат нов вид на енергија, а денес има само еден вид како Струјата, па зашто да не и за ова...
 3. Alaysa

  Дали пушите цигари или сте против пушењето?

  Бев зависна од цигари ко детенце "бебе" али мала, не бев свесна што правам, не ни го знаев значењето на цигарите, туку гледав дедо ми како пуши цигари а потоа скришно си пушев и јас со брат ми заедно , лол:rofl и откако не видоа комшиите после некое време, не кажаа, и си се одвикнав нормално...
 4. Alaysa

  Сирија и најсилната коалиција во светот - Русија , Кина и Иран

  Епа вака, Русија си го прави своето, мислам дека е праведна пошто секој е против тероризмот. Гледав документарец, кај што лично Путин збореше за тоа, а пред тоа и мене не ми беше јасно зошто тој се меша во работите што се вон неговата држава, и сватив едно.. дека таков човек нема да се роди...
 5. Alaysa

  Од каде сте?

  Раша :sram
 6. Alaysa

  За што секогаш наоѓате време?

  За себе :)
 7. Alaysa

  Рандом факти за мене

  *Првиот цртеж во животов ми беше жаба (немам поим зошто е токму жаба), па од тогаш ден денес си цртам. *Кога имав 2 години незнам на кој начин сум се качила на телевизор и паднал врз мене, па со месеци одев сплескана во лицето со завои :rofl (Не, не сум деформисана, фала богу, бргу реагирале...
 8. Alaysa

  Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа?

  Да, простувам секогаш, но максимум еднаш, и ако видам дека стварно некој се кае за нештото. Пошто ако си способен да ја направиш истата грешка што ти е простена нема логика да ја простувам и по втор пат. Ако личноста ја направи грешката по втор пат може и по трет и четврт и незнам уште колку...
 9. Alaysa

  Карма

  Вака незнаев дали да ја ставам темава во Религија или Психологија, па се одлучив тука. Последно време стана актуелна, па како што приметив немаше ваква тема :D Денешниве психолози им помагаат на лугето според нивната карма со помош на хипноза, откривајќи им ги грешките во прошлиот живот и која е...