1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Коментари на Мислење на Профил од existence

 1. mAcIkA
  mAcIkA
  незнам како да ти објаснам...онака во спиењето чувство дека нешто тешко имам врз мене,неможам да се движам,сакам да се дерам да ме чуе некој ама не можам..одвратно чувство..И не ми е првпат ,не знам каде да најдам некој да ми помогне :(
  12 март 2012
 2. existence
  existence
  Имаш некогаш слушнато за Луциден сон? Тоа што тебе ти се случува е обично фаза кога телото е заспано, но мозокот не е. На анг. се вика "Dream paralysis". Следниот пат обиди се да не паничиш и да продолжиш да мижиш. Кога ќе почнеш да сонуваш ќе можеш да си го контролираш сонот.
  (патем правиш муабет со човек кој постојано халуцинира:))
  12 март 2012
 3. existence
  existence
  Фала за 150-ка:)
  12 март 2012
 4. mAcIkA
  mAcIkA
  је је је....нема проблем...
  12 март 2012
 5. existence
  existence
  А и што не кажуваш дека не те следам:) Сеа те следам секаде:D
  12 март 2012
 6. mAcIkA
  mAcIkA
  оууу добра идеа...сакам да си играм детектив..уште Ориент Експрес ми фали..:D
  12 март 2012
 7. existence
  existence
  туку сеа извини ме, но морам да одам. Веќе ме чекаат:) Поздрав и без стравови за тоа што праевме муабет.
  12 март 2012
 8. mAcIkA
  mAcIkA
  убав помин...позз :D
  12 март 2012