1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Коментари на Мислење на Профил од Saladin

 1. Outrider
  Outrider
  А од позади Тодор Петров и Васил Иљов. И не само да седат него и да си помуабетат...
  31 март 2014
 2. Saladin
  Saladin
  И на репетоар на музика Војо Стојановски.
  31 март 2014
 3. Outrider
  Outrider
  Го пронадоа гробот на маќедон во свети николе или а.велики го бараа таму?
  1 април 2014
 4. Saladin
  Saladin
  Драги им мава контра. Како бе тоа да се наоѓа гроб без претходно рекогносцирање, сондажа, материјали во воздух? Од небо се гледа дека е ексклузивитет и млатење празна слама.
  2 април 2014
 5. Outrider
  Outrider
  Обично ја следам онаа емисијата на рубу знаности на ХРТ како зависник од мистерии и фринџ ситуации ама кога беше епизодата со тој ликот кој го нашол гробот со гугл мапс....прекинав гледање, good old mystery i appreciate but this was crap...
  2 април 2014
 6. Saladin
  Saladin
  Недај боже кај нас таксистите сите да стаат GPS... :D
  2 април 2014
 7. Outrider
  Outrider
  Ние се шегуваме со ствари на кои се темели националното чувство, патриоцкиот филинг, ние сме предавници !
  2 април 2014
 8. Saladin
  Saladin
  Ако неам инсталирано GPS уред во такси-возилото, метален детектор на ауспухот, зимска опрема (лопати,мистрии, метлици) во багажот, дали тоа ме прави патриот? :D
  2 април 2014
 9. Outrider
  Outrider
  Предавник!
  ГПС уредот е масло на ватикан, соросоидна алатка на предавниците и слугите на курвата вавилонска која ровари 44.000 години да го сотре семето маќедонско.
  2 април 2014
 10. Outrider
 11. Saladin
  Saladin
  до тука дојдов: Без оглед дали се работи за шпекулации или за вистина, факт е дека ваклви податоци постојат и ние овде ќе ги наведеме оние за кои најдовме податоци.

  oooh such ignorance, much pride for the national CAUSE!!!
  2 април 2014
 12. Outrider
  Outrider
  Легендата на историската неукост, маестро Донски :)
  2 април 2014
 13. Outrider
  Outrider
  Има и ликови со теории за атлантида и лемурија како колевки на древна маќедонија.
  Лингвисти и филолози кои бараат маќедонски корени во било кој збор од било кој јазик во светот hence сите топоними на планетата се во врска со маќедонија... :)
  2 април 2014
 14. Saladin
  Saladin
  Знаеш за велигден пошо се служи маковњача, пошо исус кога воскреснал ја кршел истата. МАКот го извезувале од кај нас во 19 век низ целиот свет, само заради тоа сите да го почувствуваат за момент чувството да се биде еден со БОГ. Сервантес кога пловел кон Лепанто во 16ти век, ги здогледал божјите господа Макос-Донците и црпел инспирација за ДОН-Кихот - човекот кој бил ебиветер у глобала (се ебел со ветрењачи)
  2 април 2014
 15. Outrider
  Outrider
  Тоа е тоа, јас да бев патриот ќе се чуствував како дел од најстарото племе на светот, вака сум осамен, јаден, не припаѓам никаде......шмрц.......
  Освен МАК-от, Таџ Махал бил граден со мариофски мермер и првата подморница ја направиле маќедонците. До кога ќе ни ги негираат подморниците???
  2 април 2014
 16. Saladin
  Saladin
  Мермер сивец = сива економија.

  Подморниците не е ни чудо кога ќе станат реалност. Само деда ное да се налути и да почне да се занимава со наука :D
  2 април 2014
 17. Outrider
  Outrider
  Арарат е светата планина на маќедоноидите и дедо Ное бил наш чоек, голем домаќин и рибар.
  2 април 2014
 18. Saladin
  Saladin
  На искачање ме фати до продавничка намирници да купам... Коа ќе се вратам ќе пишам. :D
  3 мај 2014
 19. Outrider
  Outrider
  Пиши кога ќе се вратиш :)
  3 мај 2014
 20. Saladin
  Saladin
  Арно ти текна за Тачерка.

  Old bat she was... :ughhhh:
  14 мај 2014
 21. Outrider
  Outrider
  Ding dong the witch is dead....that was sung upon her death in `ole Blighty :)
  14 мај 2014
 22. Saladin
  Saladin
  „are you trying to seduce me Mrs Robinson?"
  15 мај 2014
 23. Outrider
  Outrider
  Something along those lines... though that Dustin Hoffman was no minor in the film, the lady being somewhat elderly :)
  This croatian dude will be subject of admiration among his fellow... 8th grade pupils :)
  15 мај 2014
 24. Outrider
  Outrider
  I always wanted to be something cool in life, and as usual never got further than being existentialist. :(
  17 мај 2014
 25. Saladin
  Saladin
  Like Camus? Naaahh you strike me more like a Remarque-able chap.
  17 мај 2014
 26. Saladin
  Saladin
  ПАтем се` мислам ова HARRP или како и да се вика, е инсталирано во босанските пирамиди во име на семоќниот Ар-Трит-Ис. #ничедимовски констатација.
  17 мај 2014
 27. Outrider
  Outrider
  More like Jack Londonian chap though he wasnt recognized as existentialist in relaity he did it befor it was cool.

  Можно е, иако морам да признам Сем Османагиќ ми е симпатично човече, влезен скроз во индиана џонс филмче outfit included и си бара некои подземни простории таму кај Високо, барем не фура националистички моронштини и работат волонтери, не е финансиран од јавни пари...
  18 мај 2014