1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Коментари на Мислење на Профил од parvati

 1. MademoiselleD
  MademoiselleD
  Океј :D Ја мислев не си видел, ама нема врска. Чекам да ми кажеш, баш ме заинтересира сеа :)
  25 октомври 2013
 2. parvati
  parvati
  Киду да гу скубу, упс... да гу буду де, маму, да гу прашам : ) шалу се hhh
  25 октомври 2013
 3. MademoiselleD
  MademoiselleD
  хахаха :D Немој жити се, после ја крива ќе бидам.. Не вреди за едно масло :D
  25 октомври 2013
 4. parvati
  parvati
  И она ми вика дека е маска : ) А што е разлика измеѓу масло и маску за косу ? : ) Ја неам појма
  25 октомври 2013
 5. MademoiselleD
  MademoiselleD
  Па има разлика во тоа како се нанесува. Маслото се става на сува коса пред миење, а маската на мокра коса после миење со шампон. Иначе и двете служат за разубавување на косата уствари :D
  25 октомври 2013
 6. parvati
  parvati
  А викаш неваља ? : )
  Мама га користи и убава ву е коса : P
  А башка користи и кумуњарски шампон, онј од Брезу
  : )))
  25 октомври 2013
 7. MademoiselleD
  MademoiselleD
  хахаха не знам стварно.. Никад ја немам користено, може нејзе и одговара на нејзината коса. Ќе ја пробам, па ќе ти кажам дали ваља или не : P
  25 октомври 2013