Дали девојките настојуваат да останат во врска со оној кој им ја одзел невиноста?

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Зборам за период 16/17 години кога уште не се запознаени со ситуациите.И зборам за генерација постара, не за 96-та и нагоре и зборам за мое опкружување :)

И јас зборувам за истиот период, генерација 85 и помлади и за мое опкружување. Прв пат овде слушам дека некоја девојка сонува да остане со првиот дечко што го имала, а тек па дека и настојува на тоа...просто, нема логика.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
И јас зборувам за истиот период, генерација 85 и помлади и за мое опкружување. Прв пат овде слушам дека некоја девојка сонува да остане со првиот дечко што го имала, а тек па дека и настојува на тоа...просто, нема логика.
Да .. има .. ги имам сретнато повеќето тука кај нас .. плачат рикаат за да бидат со него :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Оооо, свака им част (bravo) (puke)
Зашто??? Зашто воопшто рикаат и зашто баш по првиот?
Па искрено незнам, вака ја направив со оној нака направив, леле колку е срцка бе премногу си го сакам, сакам со него засекогаш да останам иако ми е прв, легнавме ваму имавме секс онаму, сакам да ми остане засекогаш .. и така натаму :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Па искрено незнам, вака ја направив со оној нака направив, леле колку е срцка бе премногу си го сакам, сакам со него засекогаш да останам иако ми е прв, легнавме ваму имавме секс онаму, сакам да ми остане засекогаш .. и така натаму :)

Стварно не знам кај ги наогате цуриве
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and 4FUN

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Зборам за период 16/17 години кога уште не се запознаени со ситуациите.И зборам за генерација постара, не за 96-та и нагоре и зборам за мое опкружување :)
Не дека порано тоа бил сон на секоја девојка ама сепак се придаваше повеке значење на човекот со кого една девојка ке ја изгубеше невиноста.
Не дека по секоја цена сакав да останам со него ама тогаш размислувањата ми одеа кон тој правец за да сакам да го поминам цел живот со него.
Без разлика дали е старомодно и без веза пред 15 години јас така размислував :DВремињара беа поинакви па дури и самите машки размислуваа поинаку за разлика од сите што ги прочитав по темава.
Правеа се за да ја задржат девојката на која и биле први а плус се разбира ако биле заљубени во нејзе.За нив таа девојка беше богатство.
Доколку некој од моите приближни години искоментира на темава ке видите дека исто ке напише :)
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Дури ми одговара со него, ако не ми одговара чао-пријатно и не ме интересира ништо.
Според мене многу голема грешка е да останиш со некој САМО поради тоа што ти бил прв.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Black Mamba

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Не дека порано тоа бил сон на секоја девојка ама сепак се придаваше повеке значење на човекот со кого една девојка ке ја изгубеше невиноста.
Не дека по секоја цена сакав да останам со него ама тогаш размислувањата ми одеа кон тој правец за да сакам да го поминам цел живот со него.
Без разлика дали е старомодно и без веза пред 15 години јас така размислував :DВремињара беа поинакви па дури и самите машки размислуваа поинаку за разлика од сите што ги прочитав по темава.
Правеа се за да ја задржат девојката на која и биле први а плус се разбира ако биле заљубени во нејзе.За нив таа девојка беше богатство.
Доколку некој од моите приближни години искоментира на темава ке видите дека исто ке напише :)

Порано барем моја генерација (значи од 85 и малку постари), девојките повеќе емотивно се врзуваа за тој со кого ја изгубиле невиноста. Повеќе го идеализираа како човек.
Се согласувам дека машките правеа се за да ја задржат девојката на која и биле први.

Поинакви времиња, поинакви размислувања.
Меѓутоа далеку од тоа дека една девојка треба да настојува да остане во врска само заради тоа што тој тој им ја одзел невиноста.
Ако не иде, не иде, и џабе е се поматаму.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Дали мора да купуваш од најблиската продавница, или да појдиш на друго место.
Луѓе, ова е демократија. Ако сакаш можеш да имаш еден партнер за цел живот или колку душа ти сака...
јебига, мора со некого да остариш