Дали ги лажете вашите родители?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
зависи за што. Пример за факултет или пари никогаш не ги лажам. Ако не сум отишол на предавање, сум паднал на испит или сл. не кријам од нив или ако ме прашаат на што сум потрошил некои пари не ги лажам. Ги лажам само за ситни работи.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Ептен коа морам, за нивно добро ;), зошто да им кажувам работи шо не сакаат да ги слушнат. Мајка ми не може да замисли да не се појавиш на испит, и коа не се осекам спремна не одам а нејзе морам да и кажам дека сум била
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
нема да кажам дека не се сеќавам кога последен пат сум ги излажал ... дека добро знам , никогаш не сум ги излажал !!! од секогаш имало разбирање и компромис, од секогаш биле коректни и искрени спрема мене, ми дале и овозможиле доста работи во животот ... затоа не гледам ни една причина зашто би ги лажел некогаш !

ова беше се ... тенкју :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ги лажам,признавам....нема да напишам кога морам,оти кога е тоа морам?
Поприфатливо и поискрено е она од погоре што го прочитав,...за нивно добро....понекогаш и за мое
Но некогаш испага за лошо или само на едната или за двете страни.
Но се трудам претежно да бидам искрена со нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Обично само ја премолчувам вистината, многу ретко ги лажам.
Пример, ако не сакам да им кажам кај сум била излезена, а ме прашаат „Кај беше?“ им викам: „Излезена бев“. xD И јасно им е дека не сакам да навлегувам многу многу и не ме прашуваат повеќе. Или „Кога си дојде дома?“, -„Рано!“. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo

Mitre na Lenka

Полноправен Член
5 јуни 2012
32
28
18
Vo zemjata na Ovcite!
нити сум ги лазел , нити сакам да ме лазат,

од принцип , мразам лазговци !

ама , некој ако ме лазе , сигурно нема да му останам долзен.