Државна матура

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Стигнавме до она кај што не ни е чепната книгата .. а ти прочитај правилата и пишувај кирилица :)
Јес ср... а мојт да пишам кирилица ама на англиски на пример:кол админ анд чејнџ јор јузер нејм
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and cvetce

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Лани ја имаше темата за есеј неколку часа пред полагањето на интернет на форумите, можно ли е и оваа година да се случе истото :S
Темата за есеј од настава ја имаш 2-3 месеци уназад... а за другата не знам ;)
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Темата за есеј од настава ја имаш 2-3 месеци уназад... а за другата не знам ;)

Не ја кажуваат темата туку литературниот правец од кој ќе биде избрана. Годинава е романтизам. По програма имаме две дела од романтизмот учено, значи ќе е или од едното дело, или од другото, или од двете заедно... а за овие има милион различни теми.
 

cvetce

Нов член
29 мај 2012
6
0
1
30
Лос Ангелес
Темата за есеј од настава ја имаш 2-3 месеци уназад... а за другата не знам ;)


да знам, но мислев лани пред да полагаат беше напишана слободната тема на еден од форумите кај 7h наутро ама еве слушнав дека оваа година нема да бидат донесени тестовите 24h порано
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Не ја кажуваат темата туку литературниот правец од кој ќе биде избрана. Годинава е романтизам. По програма имаме две дела од романтизмот учено, значи ќе е или од едното дело, или од другото, или од двете заедно... а за овие има милион различни теми.
па горе долу тоа е исто .... треба да ги знаеш главните одлики на романтизмот.... делата исто и што сакал да каже авторот со секоја постапка... :)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
мене стварно ме интересира од дека тие информации за есејот? сигурни ли се? пошто и на мене ми имаат кажано, ама не знам дали да и верувам или не.. :)