Каде на факултет?

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Зависи што повеќе те интересира, разгледај ги програмите, предметите... политички науки и не ти нудат некоја перспектива... безбедност е за нијанса подобро, освен ако не мислиш на безбедност на полициска академија или како и да се вика оној во идризово што е, таму потешко се влегува ама ти е најперспективна опција од ова што го сакаш.
Знам дека многу тешко се влегува...Но сепак вреди да се проба бидејки има перспективи за понатаму....А политичките науки ми се голема желба но имам страв за што понатаму...мислев и за правен но во државава веке и онака има прмногу правници...Така да имам време и ке одлучам :)
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Јас уште не знам. Цели четири години си велев има време... И еве го дојде времето, а мене никаде не ми се оди. Можно е и дома да останам ништо чудно.
Ај ќе размислам до август. :)
 

nikola369

Нов член
9 мај 2012
15
9
3
27
Јас уште не знам. Цели четири години си велев има време... И еве го дојде времето, а мене никаде не ми се оди. Можно е и дома да останам ништо чудно.
Ај ќе размислам до август. :)
Кој епотежок факултет, факултетот за безбедност насока криминалистика, или градежен факултет геодезија?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Кој епотежок факултет, факултетот за безбедност насока криминалистика, или градежен факултет геодезија?
Сосема два различни факултети..
Немаат никакво поврзување....
Се во зависност што тебе повеќе те влече...
Затоа што тоа што сакаш да го учиш ти е и полесно
:)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Јас уште не знам. Цели четири години си велев има време... И еве го дојде времето, а мене никаде не ми се оди. Можно е и дома да останам ништо чудно.
Ај ќе размислам до август. :)
Исто и јас како тебе,немав појма кај да идам и на крај се запишав на нешто што не ме интересира и еве се мачам три години по ред:x
Така да поубаво една година да паузираш да размислиш убаво отколку да напраиш ваква утка како мене ;)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Бугарија поточно Софија на архитектура.


Опа, може да се дружиме заедно во Софија :)

Инаку јас планирам годинава на НСА (Национална спортска академија) во Софија смер фитнес и бодибилдинг тренер
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

rotkiviangela

Староседелец
10 август 2012
27
4
1,003
Незнам ,ама се двоумам меѓу биохемиско-физиолошка насока на пмф или нешто штип .А, ако ништо од овие сигурно медицинско лабораториски аналитичар на вмшб.