Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
И така преку овој муабет на шала, се роди идеја за темава.. Marick14 еве ти тема:
Баш да ги видам што ќе прават кога ќе дојде и тој ден. :rofl

Или нешто до типот: Јас не можам да дојдам, прднав изгледа сум трудна! :zelen:rofl:p

Ќе треба и посебна тема за изговори да направиме. :rofl

Кој се наглупавите изговори што некогаш сте ги слушнале или кажале? Јас ќе напишам подоцна не ми текнува во моментов, мозоков ми е на пауза.. :D:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Marick14

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Мојот, кога ме стана глупавата наставничка по Географија и ми вика: „Ти зошо се смејш?“ А јас како да и кажам дека за неа, па и викам „па наставничке заа...корицава де, од тетраткава.Смешна е“ и после и олесна, мислеше дека за неа се смеам.Не дека грешела ама....
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
А еднаш ко помал, се јавував на телефон кај еден другар на брат ми, и се јави чичко му и јас исклучив од срам и после ме прашува „Оти бе исклучи?“ и ја му викам, „абе ми падна телефонот, се изваде батеријата“ хаха (facepalm)
 

Baron89

Полноправен Член
18 март 2012
50
50
18
35
најкрш изговор ме прасува дугарка зс не дојде на гости кај мене
и јас и викам абе ми се најавија гости ама недојдоа и на пола ни сум кај тебе да дојдам ни сум да ги цекам
а не дека бесе така спиев како сом али нема врска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Гонзо

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
обврски...работа...пак работа...па дури и кога не се работи за тоа...ама знам дека на тоа нема никој да ми замери...не дека е глуп изговор,ама дека најчесто го користам и најлесно поминувам...ама штом лажам,глуп е
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Јас ќе напишам подоцна не ми текнува во моментов, мозоков ми е на пауза.. :D:rofl

:rofl:rofl

Дома кога речат нешто по мене и јас одговорам „Сеа“ и видат не видат одат сами си земат :D

И да некогаш коа некој ме замара викам „Треба да учам“

i_lied_rage_face_meme_flyer-p244592654840623484bfpe8_400.jpg
 

Dee Dee

Истакнат Член
Хахаха абе ненормални едни ме изнасмеавте..
Инаку глупо е ко ми звонат а не ми се прај муабет и ке ги одбијам го гасам тел и демек ми цркна батеријата..
И ко ме терат некаде да одам мене стално ме болиТ нешто.. (зато поарно само да си одат :giggle)
и не ми текнува друго...ко ке ми текне(ако ми текне) ке допишам :D