Фрази од родителите што ве нервираат

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
- Свари кафе! - смрт :banghead
- Што си толку жолта во фаца ? Нели (име на брат ми) ? Види подочњаци ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
-Оди учииииииииииииии.
-Ај ако може малку лап-топот да ѕирнам нешто.
-Ајде да излеземе.
.....
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Аман бе аман више со тој компјутер,се здрви цел ден си пред него! Земи фати книга за џабе одиш на факултет!
Навечер: Ленувај порано немој цела ноќ на лап топ. Насабајле:Станувај ајде цел ден го преспа! 12 саат е (а уствари 11 е )
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Читајки ги сите ваши постови наидов скоро на многу фрази кои ги користеа моите родители порано кои ме нервираа.
Сега веке не ги користат,односно одамна не ги користат пошто никогаш не гледат колку седам на комјутер,дали алиштата ми се средени,дали ми е чист домот или слично.
За да не наидам на сите овие фрази,секогаш кога доагаат да ме видат се е убаво средено:zelenза кое претходно сум потрошила цел еден ден.
Сега само секој ден по телефон слушам,кога стана,до колку беше на работа....ууххх....зарем се толку битни тие информации(talk),секој ден,секооооој ден.
Кога веке ке поченеш да мислиш на самата себе си?
Зарем не мислам?
Зарем ако сеуште не сум омажена на моите 33 тоа значи дека не мислам на себе си?Што има врска во колку сум станала,што сум јадела,до колку сум била на работа?
Ама ете,затоа се родители,се трудат секогаш да не усмерат на правиот пат,тие имаат своја визија како треба да изгледа тој прав пат.Од една страна ме нервираат тие нивни секојдневни прашања ама од друга пак,потполно ги разбирам и знам дека ми мислат најдобро и затоа не им замерувам.
 

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Кога пробуваш да објасниш некој проблем -
- Епа, тоа е... на никој не му е лесно
:mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ох, сум заборавила веќе....

Ко сега да ја гледам мајка ми, ако ја нанервирам нешто...„ Душовадник, џигерот ми го изеде. Јас не знам озбилно тебе кој ќе те трпи, мислиш ли некад да се омажиш ти. За една недела со се партали ќе те вратат “ :rofl

Кога почнав да живеам сама, со оглед на фактот дека јас мојата блискост со нејзе не ја доживувам со 10 пати гугање на телефон секој ден, не сакам такви лигавици и она го знае тоа, ми се јавуваше со некои глупави прашања:
„ Сине, јадеше? “
„Сине врне таму? Да не излезеш без чадор...“

Тоа ме убиваше у поим (worried)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мене највеќе ме нервира кога спиеш и ти ѕвонат од дома на телефон. И разговорот е следен:
„....Ало...“
„Сине што правиш? Да не те разбудив?“
„Да.“
„Епа извини тогаш, ај ќе ти се јавам после.“

Тоа ептен ме нервира, а постојано им се случува на моиве. Па веќе ме разбуди, зошто ми спушти?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and 84 sk_Y ^_-