Помош за проектни задачи/состави/писмени

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Не памтам кога последен пат отворив учебник бидејќи на факултет не учиме од учебници.
Отвори литература..од средно е тоа само незнам во која година се работеше Пиреј, таму имаш на кратко раскажана содржина на книгата, главни ликови, мотив, тема, се што ти треба во неколку страни
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Отвори литература..од средно е тоа само незнам во која година се работеше Пиреј, таму имаш на кратко раскажана содржина на книгата, главни ликови, мотив, тема, се што ти треба во неколку страни
Се снајдов уште вчера :) Останатите членови погоре добро ми помогнаа. Фала на сите што се потрудивте :)
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Имам семинарска за до недела да направам во понеделник да ја предадам.
Ми гласи вака ''Култ кон небесните тела"...
Ништо не можам да најдам... Секоја помош и информација е добродојдена.
Фала Однапред на сите
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ајде за ние што ен сме иделе на факс а сакаме да помогнеме обајасни ни што е ова и што треба да содржи
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Пагански култови
Девојко девојче не знам како веќе да се изразам,бараш помош а те мрзи да објасниш подетално што треба да содржи да ти помогнеме ако можеме,напиши убаво каков редослед треба да има едно друго и да се зафатиме а не со два збора си кажуваш као си објаснила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Башка паганите не верувале само во небесни тела:eek
Или нека ме поправи некој
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Девојко девојче не знам како веќе да се изразам,бараш помош а те мрзи да објасниш подетално што треба да содржи да ти помогнеме ако можеме,напиши убаво каков редослед треба да има едно друго и да се зафатиме а не со два збора си кажуваш као си објаснила.
Девојка сум, сигурно не сум девојче од 5 години. Јас како да ви објаснам кога мене така ми е дадено на самиот лист. Кога и јас незнам...Темата гласи вака Старословенските култови и пагански култни места( пагански светилишта: светата градина- рај,требишта,капишта,оброчишта,храмови) и осврт кон паганските култови - култ кон небесни тела...
Ајде сега ако знаеш кажи ако не остави простор за другите кои се желни да помогнат... Фала
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Девојка сум, сигурно не сум девојче од 5 години. Јас како да ви објаснам кога мене така ми е дадено на самиот лист. Кога и јас незнам...Темата гласи вака Старословенските култови и пагански култни места( пагански светилишта: светата градина- рај,требишта,капишта,оброчишта,храмови) и осврт кон паганските култови - култ кон небесни тела...
Ајде сега ако знаеш кажи ако не остави простор за другите кои се желни да помогнат... Фала
Е вака требаше да го напишеш на почеток и да објасниш,и немој ти мене АКО ЗНАЕШ КАЖИ (таков тон дома),тие ако се желни посекако ќе помогнат