УЕФА Лига на шампиони

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Познати се и последните два четвртфиналисти. Реал Мадрид убедливо ја совлада ЦСКА Москва со 4-1 и како што се очекуваше помина во следната фаза.
Челзи и Наполи одиграа еден возбудлив меч, кој беше решен после продолженијата. Тимот од Лондон исто така со 4-1 победи против италијанците и обезбеди четвртфинале.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ама сам ги погодија утакмице леле лелеее..... реал пет плус и челзи кец у кец и три плус лолллл
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Со оглед на тоа што нема тема за Европа Лига, ќе пишам тука. Познати се и патниците во четвртфиналето во ЕЛ, двата фаворити од Манчестер се елиминирани. Јунајтед загуби и во реваншот од Атлетик Билбао со 2-1, а Сити беше краток за еден гол против Спортинг и покрај победата од 3-2, Спортинг оди понатаму ради головите на гости. Останати четвртфиналисти покрај Атлетик Билбао и Спортинг се, Валенсија, Атлетико Мадрид, Аз Алкмар, Металист, Шалке и Хановер. Ми се допаѓа тоа што не се двои некој фаворит, сите екипи се тука некаде во квалитетот. Интересна завршница ќе гледаме годинава.
Инаку, ждрепката за четвртфиналињата од ЛШ и ЕЛ започнува утре од 11:45 часот со пренос на Еуроспорт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Извлечени двојките за ЛШ и ЕЛ. Има неколку интересни мечеви.

ЛШ Четвртфинале:
Апоел - Реал М.
Марсеј - Баерн М.
Бенфика - Челзи
Милан - Барселона

Полуфинале:
Апоел/Реал М. - Марсеј/Баерн М.
Бенфика/Челзи - Милан/Барселона

ЕЛ Четвртфинале:
Аз Алкмар - Валенсија
Шалке - Атлетик Билбао
Спортинг - Металист
Атлетико Мадрид - Хановер

Полуфинале:
Атлетико Мадрид/Хановер - Аз Алкмар/Валенсија
Спортинг/Металист - Шалке/Атлетик Билбао
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Лига Европа е наша :D

Ваша е. :D


Со оглед на тоа низ каков период минуваат овие моиве (Челси), сигурно нема да освојат. :( Сепак има трошка надеж во мене...
Иначе ќе навивам за Баерн. Отсекогаш ми биле екипа но.2 после Челси, и + сеа на домашен терен ќе им е финалето, па имаат мотив плус.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Голема срамота за европскиот фудбал...да зборувам уште?

Она што се случи против Милан е неприфатливо.Веќе знаеме кој оди во финалето, нема што повеќе да гледаме.Се додека Барселона има помош од судиите, никој нема да може да ја запре.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Голема срамота за европскиот фудбал...да зборувам уште?

Она што се случи против Милан е неприфатливо.Веќе знаеме кој оди во финалето, нема што повеќе да гледаме.Се додека Барселона има помош од судиите, никој нема да може да ја запре.
или накратко:

bmh-rma_uefa-cfc.jpg
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Абе што е со темава?! :^)
Зар сите за Барса навиваат па сега од жал не ви се пишува?! ЛЕлееее срцето ми се исполни кога Торес го даде последниот гол!
Какава одбрана имаа Челзи, и со играч помалку им дадоа 2 гола. Меси е новиот Торес, се изгуби, го нема. Лоша игра, ептен лоша. Покрај толку шанси да не успеат да погодат цело полувреме.. ц ц ц... Туку да си кажам пак, не сум за Челзи, верен фан сум на Манчестер ама многу ми е мило што вака фино, поштено и го *** на Барса!
Карма ис а бич! (wave)