Љубовни проблеми

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
welcome to the club.... истата приказна беше и кај мене пред неколку години и јас како тебе на крај си се трганав и ја оставив да прај шо сака, па ете ја сега сама и жална... и око не ми трепнува за неа.. уживај и издржи ке биди подобро .....
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Навистина незнам како си можел да се зацапаш во девојка што воопште не е заинтерсирана за тебе.
Само си и некаква утеха кога ќе е разочарана од друг.
Си ја бакнал па што.Тоа не е грев.А уште повеќе не разбирам зошто си се извинувал,кога она самата сакала да те бакнува,па демек се покајала.Глупости.
Пишувај поезија на некоја друга оваа девојка не е за тебе.
Можеби ти е тешко да ја прифатиш вистината но таа е.
За љубов се потребни двајца.
Верувај кога ќе си најдеш девојка по мерка ќе се смееш на ова што си го пишал.
П.с. не си нагласил колку години сте ти и таа девојка.И тоа кажува многу.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ах чоече....

Ама тоа е. Никој не е имун и барем еднаш се изгорил и тоа добро во љубовта. Сеа искрен совет од мене... Отфикари ја од животот. Немаш што со неа, чим она те мафта навака натака ич не те заслужуе. Прво била фина и ти кажала дека нејќе нишо. Но еве мислела дека еден бакнеж ќе те уќутка/залаже па пробала и така и пак не идело. Но тоа е... проклето срце јуначко нема никад да издржи. Сеа рачунај на ова.... она ќе те одјебе со тек на време (колку и да е фина). И тоа ќе го напраи од себични причини. Исто како и секоја индивидуа. А ти ќе се размислиш малку подоцна и ќе сфатиш дека не иде. Затоа што ако веќе раскрстила со тебе, веќе нема што да праиш тука. А патетики не ти се потребни, најпрво за себе - ќе те уништат како личност, како единка а после тоа и време ќе ти одземат - бсценето време од својот живот. Треба комплетно да ја избришеш од животот. Секаков контакт со неа да избегнуваш, се` што си добил од неа матерјално да елиминираш, закопаш. Сите писма да ги запалиш, избришеш. Ама баш комплетно DAMNATIO MEMORIAE. Затоа што се што сте стекнале заедно ќе те потсетува на неа. Никој не е имун на тоа. И сфати го ова.. НЕМА НАЗАД.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Aaliyah

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
welcome to the club.... истата приказна беше и кај мене пред неколку години и јас како тебе на крај си се трганав и ја оставив да прај шо сака, па ете ја сега сама и жална... и око не ми трепнува за неа.. уживај и издржи ке биди подобро .....
Сепак фала иначе јас се тргнувам полека по полека од нејзе но моето срце и мојот мозок е во збрка и некои работи не можам да си ги разјаснам, си велам ај другаров не знаел !!!! ами таа леле не сакам да ја навредам ама незнам баре малце почит да има према мене немора да ме сака почит и граница. Јас вака размислувам сеа незнам можеби грешам !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Навистина незнам како си можел да се зацапаш во девојка што воопште не е заинтерсирана за тебе.
Само си и некаква утеха кога ќе е разочарана од друг.
Си ја бакнал па што.Тоа не е грев.А уште повеќе не разбирам зошто си се извинувал,кога она самата сакала да те бакнува,па демек се покајала.Глупости.
Пишувај поезија на некоја друга оваа девојка не е за тебе.
Можеби ти е тешко да ја прифатиш вистината но таа е.
За љубов се потребни двајца.
Верувај кога ќе си најдеш девојка по мерка ќе се смееш на ова што си го пишал.
П.с. не си нагласил колку години сте ти и таа девојка.И тоа кажува многу.


Таа има 19 години а јас 22 години а ова се слуци сеа зимава
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
па нели те сакала?? зошто не ти кажала порано дека те сака...??? и не знам од каде им е ова право на луѓево да ги повредуваат оние кои најмногу ги сакаат и се грижат за нив :///
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
Ах чоече....

Ама тоа е. Никој не е имун и барем еднаш се изгорил и тоа добро во љубовта. Сеа искрен совет од мене... Отфикари ја од животот. Немаш што со неа, чим она те мафта навака натака ич не те заслужуе. Прво била фина и ти кажала дека нејќе нишо. Но еве мислела дека еден бакнеж ќе те уќутка/залаже па пробала и така и пак не идело. Но тоа е... проклето срце јуначко нема никад да издржи. Сеа рачунај на ова.... она ќе те одјебе со тек на време (колку и да е фина). И тоа ќе го напраи од себични причини. Исто како и секоја индивидуа. А ти ќе се размислиш малку подоцна и ќе сфатиш дека не иде. Затоа што ако веќе раскрстила со тебе, веќе нема што да праиш тука. А патетики не ти се потребни, најпрво за себе - ќе те уништат како личност, како единка а после тоа и време ќе ти одземат - бсценето време од својот живот. Треба комплетно да ја избришеш од животот. Секаков контакт со неа да избегнуваш, се` што си добил од неа матерјално да елиминираш, закопаш. Сите писма да ги запалиш, избришеш. Ама баш комплетно DAMNATIO MEMORIAE. Затоа што се што сте стекнале заедно ќе те потсетува на неа. Никој не е имун на тоа. И сфати го ова.. НЕМА НАЗАД.

Вака сеа јас полека по полека почнувам да се оттргнувам од неа !!!!
И не ме интересира тоа што таа ќе ме отфрле пошто и јас истото го правам немам ниш од неа како писма поезија и проза ништо од тоа фала сепак

па нели те сакала?? зошто не ти кажала порано дека те сака...??? и не знам од каде им е ова право на луѓево да ги повредуваат оние кои најмногу ги сакаат и се грижат за нив :///

Демек таа неводно ме сакала кога јас сум одел со другарка е (пошто јас ја запознав од ко се фатив со другарка е) а зошто не ми кажала не знам
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Демек таа неводно ме сакала кога јас сум одел со другарка е (пошто јас ја запознав од ко се фатив со другарка е) а зошто не ми кажала не знам


не знам... и јас се соочувам од ист проблем никако да заборавам никако ://
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
абе баталија ко ти вика , и ко ке види дека не и обврнуваш внимание пак ке проба да т исе лижи ама биди маж и речи ии fuck off bitch .. ич нека не те боли ......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вака сеа јас полека по полека почнувам да се оттргнувам од неа !!!!
И не ме интересира тоа што таа ќе ме отфрле пошто и јас истото го правам немам ниш од неа како писма поезија и проза ништо од тоа фала сепак
Колку е тоа полека? И што друго имаш превземено да ја заборавиш? Истотака зависат и годините кои ги имаш. Ако си 17 можеш многу побрзо од оние со 23-24.
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
Леле кога ќе си го спомнам нејзиното име душата ми плачи и незнам барам негде да појдам да се опуштам да зборувам со некоја девојка сто ми е блиска да се смеам ама пак срцето ми плачи душата ме боли