Сакам да кажам/Сакам да прашам

Мјауче

Нов член
1 септември 2022
18
10
3
Сакам да кажам.....дека поради едни глупави квизови некои луѓе си го губат животниот партнер!
Само поради еден наебан квиз!:cenzura
 

bluebell

Истакнат Член
12 јануари 2022
73
23
108
27
Долго време ме немаше, се извинувам на сите што не се вклучив на форумов во изминатиов период. Изминатиов период бев на работа во еден кол центар во Скопје, Вебхелп, ме отпуштија од работа (не би сакала да ги наведам причините), ме интересира дали мора да ми исплатат плата за овој месец? Што да правам во случај да не ми дадат плата?
Вториот проблем е тоа што еден од претпоставените ми рече дека негова другарка му кажала дека сум аплицирала за работа во друга фирма. Дали тој претпоставен може негативно да влијае врз моето наоѓање нова работа? Дали е во ред тоа што таа негова другарка му кажала дека сум аплицирала во друга фирма? Ќе ви бидам многу благодарна доколку ми дадете ваше мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Долго време ме немаше, се извинувам на сите што не се вклучив на форумов во изминатиов период. Изминатиов период бев на работа во еден кол центар во Скопје, Вебхелп, ме отпуштија од работа (не би сакала да ги наведам причините), ме интересира дали мора да ми исплатат плата за овој месец? Што да правам во случај да не ми дадат плата?
Вториот проблем е тоа што еден од претпоставените ми рече дека негова другарка му кажала дека сум аплицирала за работа во друга фирма. Дали тој претпоставен може негативно да влијае врз моето наоѓање нова работа? Дали е во ред тоа што таа негова другарка му кажала дека сум аплицирала во друга фирма? Ќе ви бидам многу благодарна доколку ми дадете ваше мислење.
До последниот ден до кој што си се водела како вработена кај нив треба да те исплатат.
А дали ќе влијае негативно е малку дискутабилно, многу фактори се во прашање, нормално никој не сака негативно мислење, но не мора да значи дека тоа е одлучувачки момент за да се вработиш.
Не се замарај со тоа, биди си своја, упорна и не дозволувај такви празни муабети и шпекулации да влијаат врз тебе, работи си како што знаеш најдобро и барај си се што ти следува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bluebell