Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
75
33
328
31
Добро утро на сите.
Дали некој знае каде и како можам да пријавам компанија која врши превоз на патници? Станува збор за неколку мали автобуси кои сериозно, сериозно се оштетени, некои имаат дупки кај подот до тркалата, сите пропуштаат вода од кровот и е ужасно валкано во нив. Сопственикот има силни врски со дел од МВР и затоа ем нема конкуренција ем никој не го чепка. Сакам да го уништам пред да настане сериозна несреќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Пак треба да пријавиш во полиција или кај некој инспектор. Немаш и ти некој познат тамо? Мора да го проверат автобусот. (think)
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Добро утро на сите.
Дали некој знае каде и како можам да пријавам компанија која врши превоз на патници? Станува збор за неколку мали автобуси кои сериозно, сериозно се оштетени, некои имаат дупки кај подот до тркалата, сите пропуштаат вода од кровот и е ужасно валкано во нив. Сопственикот има силни врски со дел од МВР и затоа ем нема конкуренција ем никој не го чепка. Сакам да го уништам пред да настане сериозна несреќа.
Чим има јаки врски џабе е да го пријавиш оваа наша земја.
 

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
75
33
328
31
Пак треба да пријавиш во полиција или кај некој инспектор. Немаш и ти некој познат тамо? Мора да го проверат автобусот. (think)
Ќе проверат само на хартија. А осеќам дека ќе се случи несреќа. Се виткаат автобусите, се расипуваат редовно...ќе се случи нешто
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Тоа се случи со еден гостиварски автобус Дурмо Турс. И имаш право, и после несреќата се случија уште неколку непријатности, им застанувал автобусот, проблем со гумите. Нема никогаш да се опаметат, и после несреќата, брзо си возат, се собираат повеќе патници отколку што собира автобусот. Што да кажам друго?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Сакам да прашам како се брише профилот од овој форум? Не сакам повеќе да ми биде активен профилот. Ако не може сама да го избришам профилот, модераторот слободно може да го направи тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
75
33
328
31
Сакам да прашам како се брише профилот од овој форум? Не сакам повеќе да ми биде активен профилот. Ако не може сама да го избришам профилот, модераторот слободно може да го направи тоа.
Зошто... :(