(Вистинска) Љубов, постои ли?

Дали постои љубов


  • Вкупно гласале
    42

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Тоа после средно планирам да ја прашам дали би сакала сериозна врска више тогаш деца нема да бидеме и некам глупости и заебанции повреден несакам пак да бидам
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Машка верзија од мене. Мора да ме разбира и да знае да попушта.
Дедо му да го сакал Тито како брат, а татко му да го кршел од ќотек со ремен.
Да нема влакна зошто влакната се најгрозни. По малку да наликува на п***р за да не го сакаат други женски.
Да е арогантен, дрзок и да ми вика кукле или лепотице.
Да е скопјанец оти дијалекто е пренежен, а мојо битолски е груб. Да се пали на факто дека сум битолчанка и можам со штикли да поминам преку пруга.
Да можи да се носи со мојот нарцисистички синдром и самиот да го има.
Има уште многу овие се побитни ако е од Македонија.
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Не постои еден вистински, жената има потреба да сака и биде сакана во огромни количини и не може еден маж тоа да и го овозможи. Дали би ви било интѕересно цел живот да разговарате само со една особа,. да гледате еден тв канал, да слушате една песна...
Епа ако одговорот е не, туогаш како можете цел живот да бидете само со еден маж?
Може да глумите дека сте среќни но не е тоа тоа.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Sekoj partner moze da bide vistinskiot ako megu dvajcata ima hemija i privlekuvanje, ako potpolno se predadat eden na drug, ako site barieri megju niv se srushat i nema tajni, premolchuvanja, igri na toplo ladno, ako se prifatat megjusebno kako sebe si sto se prifakaat, ako se otvorat so celo srce i dusha obostrano.
Ako ja spoznaes ljubovta i si opsipana so ista takva ljubov nitu godinite nitu nachinite na ljubenje nema da ti zdosadat, sekogash ke bide ist zar i beskonechnost.
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не постои еден вистински, жената има потреба да сака и биде сакана во огромни количини и не може еден маж тоа да и го овозможи. Дали би ви било интѕересно цел живот да разговарате само со една особа,. да гледате еден тв канал, да слушате една песна...
Епа ако одговорот е не, туогаш како можете цел живот да бидете само со еден маж?
Може да глумите дека сте среќни но не е тоа тоа.

Ами ако си досадна и ако смениш 74 досадни партнери резултатот пак ќе биде досада.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не туку се работи за тоа дали се задоволуваш со малку или бараш нешто повеќе.

Секогаш има нешто повеќе, 100 партнери не се доволни бидејќи 101 е поголема цифра од 100 и така навлегуваме во доменот на патологијата...
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не постои еден вистински, жената има потреба да сака и биде сакана во огромни количини и не може еден маж тоа да и го овозможи. Дали би ви било интѕересно цел живот да разговарате само со една особа,. да гледате еден тв канал, да слушате една песна...
Епа ако одговорот е не, туогаш како можете цел живот да бидете само со еден маж?
Може да глумите дека сте среќни но не е тоа тоа.
Знам баба и дедо што се 60 год во брак
 

la.madrugada

Нов член
26 март 2018
15
6
3
Верена
Сакав чисто да чујам мислење на темава дали верувате во оној вистинскиот и дали мислите дека за секоја личност постои некој кој е создаден за истата или верувате во минливоста и тоа дека љубовта помеѓу две личности е нешто привремено. Би ми интересирало и тоа да го образложите вашиот одговор и кажете зошто вреувате или не. :)
 

Artist

Истакнат Член
16 декември 2017
7
2
303
26
Досега немам сретнато некој кој би го нарекла "вистинскиот" и не верувам во бајки. Можеби постои не велам не ама сега за сега останувам на овој став. Да, љубовта е менлива и во некои случаи минлива. Првите три години од врската е најинтересно, после се се сведува на навика. Не е дека после 3-та година не се сакате туку ги нема истите чувства како на почетокот на врската и ако нема пријателство не може да се одржи таа врска. Во некои случаи останувате со истата личност без разлика дали е добра или не за вас поради тоа што се плашите да останете сами, ради децата и ред други причини. Мене не ме плаши толку заљубувањето колку што ме плаши раскинувањето. Затоа многу пати имам одбиено понуди за состанок од машки кои ми се свиѓаа. Кај мене е развиено тоа "Што би било кога би било?". И често оди во погрешна насока.