Сакам да кажам/Сакам да прашам

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
СДП дали некој ја држи или држел хроно исхраната?И дали е можно да се вратат изгубените килограми?
Откако вклучив јадење меѓу оброците,гледам дека ми се вратија 2 кила.Како да спречам да не се случува ова,зашто, како што уште треба да слабеам,да не биде да почнам од почеток?
Ве молам за совет.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
СДП дали некој ја држи или држел хроно исхраната?И дали е можно да се вратат изгубените килограми?
Откако вклучив јадење меѓу оброците,гледам дека ми се вратија 2 кила.Како да спречам да не се случува ова,зашто, како што уште треба да слабеам,да не биде да почнам од почеток?
Ве молам за совет.
Имаш рестрикција и вонрестрикција. Се додека се придржуваш, бар 28 дена, изгубените килограми нема да ги вратиш, освен ако не почнеш да јадеш на 15 мин ко ненормална.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Sakam da prasam dali nekoj ima ideja koga kje pocnat da vikaat od policija za fizickite testovi za konkursot za policaec?
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ме занима зошто не испратат една добра инспекција на гинекологија и инфективно, па да видат зошто толку бебиња умираат.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Кој да испрати инспекција,Таравари сам на себе да си испрати ?
Во 7ца можат одма тоа по што се испостави дека врска нема,а врска нема тоа што луѓе кој се под завод и седат дома па нема што да прават и кажуваат како владата сака да ја затвори 7ца,тоа е многу просто исто како да кажеме сега дека во Чичко Стоилко двете жени што се затруја сигурно Киро Глигоров ги намести со мајонезот,баш имаше памтам во тогашен Вечер спец кој памти :D(facepalm) со што во овој случај 7ца благе везе нема со ситуацијата..
Јас би им порачал на оние во завод за вработување да поработат по ефективно и да им излегуваат во сусред повеќе на луѓето кој се без работа,а совеста на оние кој се во работен однос (не со договор на дело ;))

01.09.2017
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec