Другари/другарки

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Имам две најдобри другарки и многу пријателки и пријатели..... со овие две , си ги знаеме тајните, не сме се разочарале меѓусебно, се поддржуваме, сакаме , караме, ама никогаш не сме се навредиле ...веќе 10 години сме заедно и супер функционираме...јас сум од оние луѓе кои се пријатели за цел живот, и лојална сум и знам да сакам. Никогаш не сум имала повеќе од двајца пријатели најдобри, иако сум имала добар однос со многу луѓе...едноставно не гледам потреба ни да имам, сакам да се дружам да муабетам, да се забавувам , да помагам на кој можам и колку можам....но тие другарства не ги носам дома ..не ме тангираат за да размислувам за било што поврзано со нив...општо таква сум и со сите работи околу мене и знам кој е мојот социјален живот и немам потреба да се докажувам , барам себе си во некои општествени слоеви или пак боже сачувај од оние соушал клајмберс шо животот у тоа им се состои.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
на денешно време не постои другарство! тврдам!
може да имаш пријатели илјадници и илјадници, со некои излегуваш,
со некои одиш на мај, со некои за нова година...ама тие таквите шо ти требаат
да те ислушаат коа ти е најдобро, а не дај боже па коа ти е најлошо....аш, ги нема!

фала лепо,
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
на денешно време не постои другарство! тврдам!
може да имаш пријатели илјадници и илјадници, со некои излегуваш,
со некои одиш на мај, со некои за нова година...ама тие таквите шо ти требаат
да те ислушаат коа ти е најдобро, а не дај боже па коа ти е најлошо....аш, ги нема!

фала лепо,
Знам дека денешницава е таква каква што е и не’ тера да бидеме негативни и скептични за некои работи, вклучувајќи го тука и другарството, ама јас не би се сложила со тебе...
Можеби не си налетала на такви вистински другари/ки...
А јас од лично искуство пак, тврдам дека постојат...:) зашто ги имам такви во животов...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Во ова време не треба да губите време и да верувате на никој не верувам ја и најблискиот може да те зезнее и после тешко да ви биде да се нервирате така неочекувано
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Во ова време не треба да губите време и да верувате на никој не верувам ја и најблискиот може да те зезнее и после тешко да ви биде да се нервирате така неочекувано
А ти никогаш никого не си зезнал, повредил...онака ненамерно?
Ако се става се` на вага, нормално е дека другарство не би постоело...Не би постоеле ни врски, ни пријателства, ако не постои некој баланс...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Coccinella

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Ја само на една другарка и верувам и и кажувам све