Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Mozes da si imas prijatelstvo, nikoj nisto ne ti brani no sekogash toa prijatestvo e obremeneto so privlecnost , sex reakcii i dr sto go pravi odnosot kompliciran.
Нема врска. Пример другарка ми ако е грда како да ми надоаѓаат мисли што би и правел? Како тоа би го направило односот комплициран?
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ako ne ti se diga na zenski ...jebiga.
Ne visi na kompjuter i ne se zamaraj na koja i se mokri i pokachuvas libido garant.
P.S. Ne se vika mokri tuku navlaznuva.
Da bidam iskrena za poumen i pofraer te smetav.
Awwwwwww you poor thing. Имам девојка 4 години. Не ми се дига на секоја што ја гледам, бидејќи сакам да си имам пријателства.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Awwwwwww you poor thing. Имам девојка 4 години. Не ми се дига на секоја што ја гледам, бидејќи сакам да си имам пријателства.
Prijatelstvuvaj so devojkite ama ne kazuvaj na devojkati.Nema da ti veruva. A i pogledni poubavo vo prijatelite na devojkata, od negde opasnosta demne.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Prijatelstvuvaj so devojkite ama ne kazuvaj na devojkati.Nema da ti veruva. A i pogledni poubavo vo prijatelite na devojkata, od negde opasnosta demne.
:rofl уживај си ти :D Кога ќе помине некој/некоја, двајцата коментираме. Не криеме скоро ништо еден од друг. Си верува таа, некогаш кога сме испаднати некаде пишувам со другари, но и со некое девојче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Mozes da si imas prijatelstvo, nikoj nisto ne ti brani no sekogash toa prijatestvo e obremeneto so privlecnost , sex reakcii i dr sto go pravi odnosot kompliciran.

Нема ништо комплицирано, освен ако не се работи за лице со хормонални пореметувања, манијак, нимфоманка или вмроец.
Исто како што нема да му позајми чоек 1000 денари на некој лик кој прв пат го гледа пример, така нема да се пали на френдови.
Исто како што не помислувам да му дадам иљадарка на рандом лик кој чека пред мене на каса во продавница така не се палам на френдици без разлика на нивниот изглед.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Нема ништо комплицирано, освен ако не се работи за лице со хормонални пореметувања, манијак, нимфоманка или вмроец.
Исто како што нема да му позајми чоек 1000 денари на некој лик кој прв пат го гледа пример, така нема да се пали на френдови.
Исто како што не помислувам да му дадам иљадарка на рандом лик кој чека пред мене на каса во продавница така не се палам на френдици без разлика на нивниот изглед.
За да дадеш некому иљадарка прво треба да си хуман,и добронамерен,а и треба да ја имаш таа иљадарка за да ја врачиш некому и да му помогнеш во моментот кога му е потребно!
А тоа што не се палиш на френдици,можеби упаљачот се истришил,палејки плакати и други ваши бандитски рекламни материјали и други глупости!

Поентата што ми беше..незнам што да мислам за двата типа на луѓе кога се наоѓаат во иста ситуација,а со различна реакција!?
Некои викаат дека е можно и природно да се случи нешто повеќе од другарство,други викат не е можно,дури објаснуваат дека тоа било хормонално пореметување!?Фати се рака за рака со Алтаир и терајте двајцата..Јас мислам дека е можно,тоа го зборам од лично мое видување!Другар мој се ожени токму со неговата најдобра другарка!Сите мислевме дека се другари,а тие цело време помеѓу нив,нешто готвеле,и на крај нејзиното другарство се заврши со брак!

Сепак мислам дека сеуште не си во форма да го прокоментираш тоа во твој стил,изгледа сеуште сте зафатени со чистката во државата,на пивидок ви се само 150 директори,кај ви е крајот!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina